Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Sfinansowanie aktualnych potrzeb firmy

Utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa to nie małe wyzwanie. Należy nie tylko mieć dobry pomysł, ale wcielić go w życie, co już nie przychodzi tak łatwo. Koniecznie należy posiadać doświadczenie, znajomość branży, ale także być ponadprzeciętnie zaangażowanym człowiekiem. Faktycznie jest to możliwe i wiele przedsiębiorstwa radzi sobie ze sfinansowaniem bieżących, firmowych potrzeb. Niemniej jednak sporo szukali na to sposobów. Jednym z nich jest kredyt bankowy.

Gdzie szukać gotówki na bieżące, firmowe wydatki?

Gdzie szukać gotówki na bieżące, firmowe wydatki?

Nie ma lepszej sytuacji niż ta, która pokazuje, że bieżące wydatki przedsiębiorstwa są automatycznie pokrywane przez wpływy, jakie generuje ta właśnie działalność. Płynność finansowa wówczas pozostaje bez zarzutu, a przedsiębiorca może odczuć interesujący zarobek. Wszelkie należne płatności są pokrywane przez uzyskane dobra od klientów. Jako, że faktury zazwyczaj zostają wystawione z nieco opóźnionym terminem płatności, możliwe jest wydłużenie obecnego cyklu handlowego. Warto jednak pilnować, by wystawiane faktury, bądź rachunki nie przejawiały zbyt oddalonego terminu. Może to przyczynić się do braku środków na comiesięczne należności, jakie musi uregulować firma.

Jednym z innych rozwiązań jest między innymi otwarcie linii kredytowej. Dostępna jest ona w koncie firmowym, a zazwyczaj nazywana jest po prostu debetem. Ponadto, przedsiębiorca może z powodzeniem starać się w obecnym banku o pozyskanie kredytu odnawialnego. To właśnie na jego główne konto powinny wpływać wszelkie należności. Z pozoru otrzymanie takiego kredytu na koncie jest bardzo proste, mimo to należy zwrócić uwagę, że już jego wysokość zależna jest o wielu czynników.

Bank każdorazowo sprawdza firmę, między innymi pod względem osiąganych dochodów, obrotów oraz weryfikuje historię kredytową. Wprost proporcjonalnie do wysokości kredytu odnawialnego, wzrasta również ilość weryfikacji stosowanych przez bank. Jest to działanie zwiększające bezpieczeństwo nie tylko banku, ale i zainteresowanego kredytem. Niekiedy zdarza się, że zbyt optymistycznie podchodzą do swoich możliwości, co w rezultacie skutkuje upadłością firmy.

Podczas wyszukiwania najlepszej możliwości finansowania bieżących wydatków firmy warto przeanalizować także wszelkie dotacje oraz wyszukać chętnego inwestora. Faktem jest, że wnioski o dofinansowanie nie są rzeczą łatwą do sporządzenia, to i tak warto próbować.


Zostaw komentarz