Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Pożyczki dla firm – jakie zaświadczenia?

Nie rzadko tożsame wydają się być pożyczki udzielane indywidualnym osobom oraz te, które przeznaczone są wyłącznie dla firm. Te pierwsze w rzeczywistości zawierają minimum formalności. Niemniej jednak w przypadku pożyczek dla firm nie rzadko należy brać pod uwagę większą ilość zaświadczeń, czy innych koniecznych do spełnienia warunków.

Jakie zaświadczenia przy pożyczkach dla firm?

Jakie zaświadczenia przy pożyczkach dla firm?

Nie rzadko ten obraz bywa znacznie zaburzony. Jako, że firmy potrzebują zazwyczaj znacznie wyższych kwot, aniżeli oferuje dana instytucja, decydują się na rozwiązania, jakie dają banki. Co ciekawe, firmy pozabankowe posiadają wiele możliwości, które z pewnością byłby dobrze dostosowane do małych firm. Co więcej, wbrew pozorom wiążą się one ze znacznie mniejszą ilością formalności, niż wymagają tego banki. Wszystko jednak zależy od preferencji danej firmy oraz wysokości zaciąganej kwoty.

Przedłożenie stosownych dokumentów

W przypadku, kiedy firma pragnie pożyczyć kwotę, która oscyluje w granicach mniej więcej 20 tysięcy złotych, formalności znacznie zwiększają się. Niemniej jednak wciąż są nieco mniejsze niż w przypadku banków. Przedłożenie odpowiednich dokumentów zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Z pożyczek mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Wówczas musza przedstawić zaświadczenie dotyczące sumiennego opłacania składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy też te, świadczące o nie zaleganiu z opłatami właśnie wobec ZUS. Procedurę tą wykorzystują również wszelkie tradycyjne banki. W tym momencie warto wspomnieć, że nie wywiązywanie się z terminowych opłat, może rzutować na odmowną decyzję, a w całą pewnością na obniżenie zdolności kredytowej. Dlaczego? Ponieważ to właśnie instytucje państwowe posiadają pierwszorzędne ubieganie się o zaspokojenie z majątku danej firmy.

Ponadto, pożyczkobiorca musi posiadać aktualny dowód osobisty. W przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej, należy również przedłożyć kopię wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Z kolei potwierdzenie dochodów może opierać się o aktualny wyciąg z konta bankowego, bądź PIT za rok ubiegły.

Pozytywne strony pożyczek przeznaczonych dla firm

Z całą pewnością instytucje pozabankowe znacznie szybciej rozpatrują wnioski pożyczkowe, a co za tym idzie, udostępniają w błyskawiczny sposób pieniądze potencjalnemu klientowi. Ponadto firmy te stronią od wymagania faktur, a akceptowane są wszelkie możliwe formy, które świadczą o poprawnym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym.

W większości przypadków, pożyczkę taką może dostać dwudziestopięcioletni przedsiębiorca posiadający własną działalność gospodarczą, jak i prowadzący od 12 miesięcy przedsiębiorstwo. Niemniej jednak korzystać z oferty mogą również jednostki, które samodzielnie prowadzą działalność gospodarczą jednoosobową.


Zostaw komentarz