Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Banki działają na korzyść firm pożyczkowych

Nie da się ukryć, że coraz większa ilość zainteresowanych nie może skorzystać z ofert tradycyjnych banków. Powodem tego jest zapewne zła historia kredytowa. Wówczas jedynym rozwiązaniem staje się zaciągnięcie pożyczki w prywatnym źródle. Jest nim przede wszystkim firma pożyczkowa, która udziela pożyczek przy udziale Internetu.

Instytucje bankowe na korzyść parabanków

Instytucje bankowe na korzyść parabanków

Dobro bijące z parabanków

Powszechnie uchodzi przekonanie, że to właśnie banki pozwoliły prywatnym instytucjom na tak radykalne poszerzenie własnej działalności. Mimo wysokich opłat i prowizji stanowią niejako bezpieczną przystań dla osób, które nagle potrzebują przypływu gotówki. Z kolei banki stają się wrogami, gdyż udzielają odmownej decyzji, co za tym idzie nie chcą pomóc w potrzebie.

Diabeł jest i straszny

Niemniej jednak należy się strzec, by nie powróciła sytuacja, jaka miała miejsce wiele lat wstecz. Wówczas możliwe było zaciąganie zobowiązań finansowych w wielu bankach jednocześnie. Niemniej jednak prowadziło to do niewypłacalności i ciągłego popadania w spiralę zadłużenia. W dzisiejszych czasach to właśnie parabanki tworzą niejako podobną sytuację.

Przyglądając się bliżej temu segmentowi finansowemu, można jednak stwierdzić, że konkurencyjność wpływa w bardzo dobry sposób. Otóż coraz mniej firm pożyczkowych nakłada nieracjonalne oprocentowanie, czy inne prowizje i dodatkowe opłaty.

Inne, możliwe rozwiązanie

Poza tym, aby uniknąć działalności niejako oszukańczej parabanków, klienci mają w dzisiejszych czasach możliwość wyboru innego rozwiązania. Mowa tutaj o portalach pożyczkowych. W jednym miejscu możliwe jest zaciągnięcie pożyczki jednej osoby, którą udziela inna, również prywatna osoba. Wówczas intencje mogą okazać się bardziej wiarygodne, aczkolwiek w tej sytuacji również można natrafić na naciągaczy.

Jako, że zarówno prywatna osoba, czy firma pożyczkowa chce zarobić poprzez udzielenie pożyczki należy liczyć się z wieloma opłatami. Zalicza się do nich przede wszystkim wszelkie prowizje, jak i dodatkowe opłaty związane z dowozem pieniędzy, czy też weryfikacją wniosku. Działanie to jest jednak zasadne, gdyż prywatne osoby zazwyczaj nie sprawdzają aktualnej oraz przeszłej historii finansowej danego pożyczkobiorcy. Co więcej, decydują się tym samym na współpracę z nie wierzytelną osobą, która narazić może je na nie małe straty.


Komentarze

  1. W jaki sposób banki działają na rzecz firm pożyczkowych?

  2. Czy banki działają na korzyść firm pożyczkowych?

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.