Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Czy wszystkie banki udzielają pożyczek seniorom?

Kredyty oraz pożyczki gotówkowe to dla wielu osób jedyne możliwe rozwiązanie w nagłych sytuacjach wymagających dodatkowe źródła pieniężnego. Niestety oprócz historii kredytowej, czy zarobków pojawiają się inne wytyczne, które uniemożliwiają zaciągniecie zobowiązanie. Aby otrzymać pożyczkę w banku, bardzo często należy spełniać oczekiwania wiekowe. Dotyczy to nie tylko pełnoletności, ale również górnej granicy wiekowej. Innymi słowy, w niektórych bankach emeryci, czy seniorzy nie otrzymają środków pieniężnych.

Czy banki udzielają wsparcia seniorom?

Czy banki udzielają wsparcia seniorom?

Wsparcie gotówkowe emerytów jak najbardziej jest możliwe, jednak wymaga nieco więcej zaangażowania aniżeli w innym przypadku. Dlaczego? Przede wszystkim należy sprawdzić które banki posiadają górne granice wiekowe. Z badań wynika, że na 20 banków nawet 6 z nich uważa, że emeryci posiadają zbyt małe zarobki oraz są dość niepewnym potencjalnym klientem. Sytuacja ta dotyczy zdecydowanie bardziej kredytów hipotecznych, aniżeli standardowych kredytów i pożyczek gotówkowych.

Wbrew pozorom, w niektórych przypadkach wiek ma znaczenie. Jednak im większą emeryturę posiadają seniorzy, tym ich możliwości wzrastają. Można spotkać się jednak z bankami, które stawiają stanicę wiekową. Zazwyczaj wynosi ona mniej więcej 70 lat. Warto jednak wiedzieć, że również wyszukać można takie banki, które wręcz ubiegają się o przychylność emerytów i seniorów. Dla nich wystarczy przedłożenie odcinka emerytury oraz aktualnego dowodu osobistego, by umożliwić zainteresowanym zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Co więcej, mogą wówczas liczyć na łagodniejsze warunki oraz zdecydowanie przyspieszoną procedurę pożyczkową. Na zainteresowanych zobowiązaniami seniorów czeka również doradca, który na miarę możliwości przybliża im zagadnienie związane z finansami i zaciąganym kredytem lub pożyczką.

Jak sytuacja wygląda w firmach pożyczkowych?

Jak się okazuje, nie tylko w tradycyjnych bankach, ale również w pozabankowych instytucjach finansowych spotkać się można z granicami wiekowymi. W przypadku jednak parabanków występują one zdecydowanie częściej. Górna granica oscyluje pomiędzy 60 rokiem życia a 75 rokiem życia. Z całą pewnością dla seniorów bardziej zrozumiała i korzystna jest pożyczka finansowa w banku, gdyż wszelkie należności dodatkowe, jakie pojawiają się w firmach finansowych mogą być niezrozumiałe, przez co wprowadzają w błąd samych zainteresowanych.


Zostaw komentarz