Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Czym są kredyty wekslowe?

Polski rynek kredytowy posiada bardzo szeroką ofertę. Najczęściej wybierane są kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, czy ratalne. Jednak na czym polegają kredyty wekslowe? Być może niskie zainteresowanie nimi spowodowane jest tym, że nie są rozpowszechnione tak jak pozostałe. Warto jednak wiedzieć, na czym polega tego typu rozwiązanie, ponieważ nigdy nie wiadomo co w życiu jest istotne.

Co powinieneś wiedzieć o kredytach wekslowych?

Co powinieneś wiedzieć o kredytach wekslowych?

Sam weksel to nic innego jak papier wartościowy. Jego wystawca jest zobowiązany do zapłacenia jasno określonej kwoty pieniędzy innej osobie. Może tym samym również wskazać w tym celu inną osobę do uregulowania świadczenia. Niemniej jednak w przypadku jej niewypłacalności, uregulowanie należności przechodzi automatycznie na wystawcę weksla.

Można mówić o wielu rodzajach weksli, jednak w przypadku tych, które zabezpieczają kredyty bankowe są w większości przypadków in blanco. Charakteryzuje je to, że nie posiadają sumy wekslowej. Co ciekawe, widnieją na nim podpisy zarówno wystawcy weksla, jak i poręczycieli. Warto nadmienić, że w przypadku uregulowania zobowiązania na czas, weksel jest niszczony, bądź też zwracany w nieważnej już postaci do właściciela.

Każdy weksel posiada również tak zwaną deklarację wekslową. Uniemożliwia ona wprowadzenie jakichkolwiek zmian w wekslu. Mowa tutaj na przykład o wpisaniu złej kwoty. W tę myśl kredyty wekslowe to nic innego jak kredyty, których zabezpieczeniem są weksle. Przypominają one nieco w swoim zamyśle kredyty hipoteczne, gdzie zabezpieczeniem jest określona nieruchomość.

Spotkać się można również z kredytami wekslowymi innego rodzaju. Firma równie dobrze może sprzedać pewnym bankom weksle posiadanych dłużników. Musi się to odbyć jednak przed upływem określonego czasu. Sprzedaż dokonywana jest w oparciu o mniejszą kwotę, gdyż uwzględniono pomniejszenie z tytułu dyskonta.

Kredyty wekslowe możliwe są do zaciągnięcia w dwóch różnych postaciach: kredytu dyskontowego oraz akceptacyjnego. Pierwszy to przyjęcie weksli od firmy oraz wypłacenie przez bank jej kwoty określonej w wekslu, jednak pomniejszonej o dyskonto. Z kolei kredyt akceptacyjny to udzielenie przez bank kredytu firmie, celem wykupienia weksla. Wówczas bank dokonuje akceptacji weksla oraz jego wykupienia. Dzieje się to w oparciu o zasady, jakie panują na tle prawa wekslowego.


Komentarze

  1. Witam. Jestem zainteresowana takim kredytem na weksel na 50 000 zł. Proszę o przesłanie dokładnych informacji co dalej. Czekam i pozdrawiam

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.