Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Dostałeś wezwanie do zapłaty – co dalej?

Właśnie otrzymałeś wezwanie do zapłaty przez firmę obsługującą zadłużenie i nie wiesz co zrobić? Niezależnie czy było to pisemne czy telefoniczne ponaglenie, my podpowiemy Ci jak najlepiej właściwie załatwić sprawę.

Jak postępować po otrzymaniu wezwania do zapłaty? fot. FeatheredTar / cc

Jak postępować po otrzymaniu wezwania do zapłaty? fot. FeatheredTar / cc

Pamiętajmy, że otrzymanie wezwania do zapłaty to jeszcze nie koniec świata. Należy jednak zacząć działać i nie unikać problemu, bo możemy jeszcze bardziej pogorszyć sprawę. Oto kilka pomocnych wskazówek:

 • W chwili otrzymania wezwania do zapłaty nie denerwuj się! Pamiętaj, że w tej kwestii nerwy to najgorszy doradca. Nawet, jeżeli na początku w to nie wierzymy, to dla nas dobrze, że to właśnie firma obsługująca zadłużenie szuka z nami kontaktu. Świadczy to o tym, że nasz wierzyciel dąży do polubownego załatwienia sprawy, chce odzyskać należność, ale bez udziału sądu czy komornika. Dla nas to naprawdę dużo lepsze rozwiązanie. Teraz jest doskonały moment na to, żebyśmy znaleźli najszybszy sposób na błyskawiczną spłatę swojego zadłużenia. Jeżeli to zrobimy, unikniemy wszelkich kłopotów. A przez to, że sprawa nie zostanie skierowana na drogę sądową, my nie poniesiemy dalszych niemałych kosztów sądowych i tych wynikających z postępowania egzekucyjnego.
 • Jak najszybciej spłać swój dług. W razie konieczności poproś rodzinę lub znajomych o pomoc. Uświadom sobie, że im prędzej zwrócimy swoje zobowiązanie, tym szybciej pozbędziemy się problemu, a postępowanie windykacyjne ulegnie zakończeniu. Wszystkie informacje, gdzie należy wpłacić pieniądze znajdują się w otrzymanej korespondencji.
 • Kolejnym krokiem, który powinniśmy zrobić to kontakt z firmą, która obsługuje zadłużenie. Właściwy numer telefoniczny również znajdziemy w otrzymanym wezwaniu do zapłaty. Łącząc się z doradcą firmy mamy możliwość wyjaśnić wszelkie sprawy dotyczące naszego długu. Spróbujmy negocjować rozłożenie zobowiązania na dogodne dla nas raty do spłacenia lub porozmawiajmy na temat innego polubownego sposobu załatwienia sprawy. Pamiętaj, że nie tylko nam zależy na szybkim i polubownym zakończeniu całej sprawy. Wiedzmy, że firmy obsługujące zadłużenia bardzo dbają o ochronę danych osobowych dłużników, dlatego przed rozpoczęciem wyjaśniania wszelkich kwestii, musimy potwierdzić swoje dane osobowe. Firma nie rozmawia z nikim innym jak z osobami zainteresowanymi, czyli dłużnikami.
 • Staraj się współpracować z firmą obsługującą zadłużenia. Pamiętaj, że to przede wszystkim leży w Twoim interesie. Dobry dialog i współdziałanie umożliwią właściwe i korzystne zakończenie całej sprawy dla obu stron. Nie należy unikać kontaktu z firmą. Nieodbieranie telefonu jak również nieodpowiadanie na wezwanie do zapłaty może skończyć się dla nas skierowaniem sprawy do sądu, a potem komornika. A na pewno każdy z nas chciałby tego uniknąć, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami, stresem. Poza tym na tym etapie nie będzie już miejsca na żadne negocjacje, można powiedzieć, że będziemy na straconej pozycji. Obecnie sądy w Polsce w sprawach o wydanie nakazów zapłaty działają  o wiele sprawniej, ponieważ nawet po kilku dniach sąd rozstrzyga sprawę, a najdłużej trwa to około 5 tygodni. Dlatego niewątpliwie lepszym rozwiązaniem będzie dojście do porozumienia z firmą obsługującą zadłużenia i ugoda, która będzie zawierała korzystne dla nas warunki spłaty długu.

Oferty - Dostałeś wezwanie do zapłaty – co dalej?

 • DOSTAŁEŚ WEZWANIE DO ZAPŁATY...

  DOSTAŁEŚ WEZWANIE DO ZAPŁATY I NIE WIESZ GDZIE POŻYCZYĆ PIENIĄDZE? Mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie na spłatę długów i komornika…zobacz ofertę »


Komentarze

 1. Co powinienem zrobić po otrzymaniu wezwania do zapłaty?

 2. Wezwanie do zapłaty nie straszne! Szybkie pożyczki pozabankowe na spłatę długów!

  DOSTAŁEŚ WEZWANIE DO ZAPŁATY I NIE WIESZ GDZIE POŻYCZYĆ PIENIĄDZE?
  Mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie na spłatę długów i komornika – SZYBKIE I TANIE POŻYCZKI POZABANKOWE DLA KAŻDEGO!

  Gwarantujemy:
  – mało formalności – wystarczy dowód
  – nie weryfikujemy w bazach dłużników – bez BIK i KRD
  – bez wychodzenia z domu – pieniądze na konto bankowe
  – nie podajesz celu przeznaczenia gotówki – wydaj pożyczkę na co chcesz
  – wysokie kwoty – aż do 50 000 zł
  – bez zaświadczeń o dochodach – szybka pożyczka nawet dla bezrobotnych

  OD RĘKI, DLA KAŻDEGO, NA DOWÓD I SPŁATĘ DŁUGÓW!

  Dostałeś wezwanie do zapłaty? Aplikuj o szybką pożyczkę online!
  Zostaw kontakt w komentarzu!

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.