Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Jak wygląda wniosek o kredyt hipoteczny na własne mieszkanie?

Wybór kredytu na mieszkanie z całą pewnością musi zostać odpowiednio przemyślany. Jak dokonać najlepszego wyboru kredytu mieszkaniowego? To pytanie zadaje sobie każdy zainteresowany zakupem własnych czterech kątów. Z całą pewnością samymi reklamami nie można się kierować. Ponieważ o tym, czy dany kredyt jest korzystny decyduje zbyt wiele przesłanek, które w sytuacji różnych osób bywają diametralnie inne.

Wniosek o kredyt hipoteczny na własne mieszkanie

Wniosek o kredyt hipoteczny na własne mieszkanie

Aktualnie, na polskim rynku widnieje wiele ofert kredytów mieszkaniowych. Przez co trzeba poświęcić bardzo dużą ilość czasu na to, by przeanalizować wszelkie możliwości. Dobór tej najlepszej, najbardziej korzystnej wymaga nie tylko zaangażowania, ale i wiele chęci. Ponadto, należy pamiętać, że jeszcze długa droga pomiędzy wyborem kredytu a zakupem mieszkania.

W przypadku kredytów hipotecznych nie da się rozpatrzyć wniosku w przeciągu kilku dni. Czas oczekiwania jest zdecydowanie dłuższy. Bank potrzebuje czasu na analizę szczegółową sytuacji potencjalnych kredytobiorców. Przedsięwzięcie to jest zbyt ważne i wiążące by można było podejść do niego swobodnie. Ponadto, czas ten uzależniony jest od indywidualnego działania banku. Jedne potrzebują mniej, inne więcej czasu na rozpatrzenie wniosku. Przeciętnie jednak okres ten nie przekracza jednego miesiąca. Pamiętać również należy, że złożenie wniosku o kredyt mieszkaniowy powinno odbyć się dopiero wtedy, kiedy zostanie podpisana przedwstępna umowa ze sprzedawcą mieszkania.

Do wniosku o kredyt mieszkaniowy należy dołączyć szereg dodatkowych dokumentów. Co więcej, wniosek o komercyjny kredyt mieszkaniowy z powodzeniem może zostać złożony w kilku bankach. W przypadku przyznania kredytu hipotecznego konieczne jest stawienie się celem podpisania stosownej umowy. Kilka dni przed tym działaniem, warto poprosić bank o wzór umowy. Bardzo ważne jest to by się z nią zapoznać i przeanalizować wszelkie kwestie i warunki.

Dużym utrudnieniem jest to, że składa się z wielu stron i jest bardzo złożona. Do podpisania umowy może dojść w bezpieczny sposób wyłącznie wtedy, kiedy wszelkie zapisy są jasne dla kredytobiorcy. W innym przypadku może dojść do zadłużenia się oraz wpadnięcia w nieprzyjemne i ciężkie do przezwyciężenia spirale zadłużenia.


Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Najnowsze komentarze

Provident – najbardziej profesjonalna firma pożyczkowa tych czasów

Poznaj najlepszą pożyczkę od Provident

Pożyczka od ręki w domu

czechu

Szybka pożyczka SMS bez weryfikacji BIK – nawet dla zadłużonych

janusz

Gdzie pożyczka bez BIK dla zadłużonych z komornikiem

Udzielamy wsparcia osobom zadłużonym i z komornikiem

Konieczność udokumentowania dochodów

SEBA34