Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Potrzebujesz porady?

jeśli masz jakiś problem tutaj możesz zadać nam pytanie na ten temat. Gwarantujemy, że odpowiemy w 24h a odpowiedź będzie zamieszona w tym dziale.

[contact-form-7 id="26249" title="Porada"]

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy jakichkolwiek danych osobowych. Twój e-mail jest natychmiast bezpowrotnie usuwany.

Kontrola firm finansowych tzw. parabanków

Czy jakaś instytucja nadzoruje działalność firm finansowych, tak jak w przypadku zwykłych banków?

Klasyczne banki podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Instytucje finansowe tak zwane parabanki nie podlegają pod tego typu nadzór. Instytucją, która posiada uprawnienia do badania firm pożyczkowych jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bada on czy firma przestrzega przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W momencie, kiedy będziemy mieć jakiekolwiek wątpliwości czy nasza umowa o pożyczkę nie łamie w jakiś sposób naszych praw, możemy zwrócić się w każdej chwili do UOKiK.


Komentarze

 1. Zobacz czemu parabanki są bezpieczne

  Oferujemy kompleksową usługę kontrolowania firm finansowych, zwanych popularnie parabankami. Nasz zespół doświadczonych specjalistów gwarantuje profesjonalne i dokładne przeprowadzenie kontroli, w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania i zgodności z przepisami prawa.

  Nasze usługi obejmują szczegółową analizę dokumentów, raportowanie wyników oraz rekomendowanie działań naprawczych. Przeprowadzimy także weryfikację procedur zarządzania ryzykiem, audyt bezpieczeństwa i kontroli wewnętrznej, aby zapewnić ochronę interesów klientów i prawa.

  Nasza oferta jest skrojona indywidualnie dla każdej firmy finansowej, z uwzględnieniem jej specyfiki i potrzeb. Działamy zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia i metody, aby zapewnić najwyższą jakość naszych usług.

  Kontrola firm finansowych, takich jak parabanki, jest niezwykle istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa i zaufania klientom. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego i zaufanego partnera, który zapewni rzetelność, poufność i skuteczność w wykonaniu powierzonych zadań.

  Zapraszamy do skorzystania z naszych usług kontroli firm finansowych, aby dostosować się do obowiązujących przepisów i zyskać zaufanie klientów. Gwarantujemy profesjonalizm, terminowość i pełne wsparcie na każdym etapie współpracy.

 2. Kto kontroluje parabanki? jak znaleźć najlepszy, uczciwy?

 3. Witam. jak myślicie parabanki i firmy finansowe są bezpieczne. Czy ktoś je kontroluje?

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.