Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Kredyt samochodowy od podstaw

O kredycie samochodowym można powiedzieć, że jest celowy. Dlaczego? Ponieważ jest przeznaczony na zakup pojazdu mechanicznego. Warto jednak wiedzieć, że ten cel jest szeroko rozumiany i kredyt samochodowy nie skupia się wyłącznie na zakupie auta osobowego.

Zanim zaciągniesz kredyt na auto, przeczytaj

Zanim zaciągniesz kredyt na auto, przeczytaj

W przypadku banków, możliwe jest zakupienie za kredyt samochodowy między innymi:pojazdów osobowych, przyczep kempingowych, motorowerów, motocykli, skuterów, a także łodzi motorowej.

Bardzo istotnym czynnikiem przy kredytach samochodowych jest przedmiot zabezpieczenia. W przypadku instytucji bankowych, wykorzystywane są: zastawy rejestrowe, depozyt karty pojazdu lub przewłaszczenie na zabezpieczenie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest również cesja praw z polisy AC.

Na skutek zabezpieczenia, kredyty samochodowe są nieco niżej oprocentowane, aniżeli produkty kredytowe, które mogą zostać wykorzystane w dowolnym celu. Mowa tutaj o kredytach gotówkowych, kartach kredytowych, czy też limitach na koncie osobistym. Dzięki temu, banki mogą zmniejszyć ryzyko udzielania kredytu. Pamiętać należy, że wbrew pozorom nie jest to reguła zawsze stosowana.

Bardzo ważne jest to, że kredyt samochodowy można przeznaczyć na zakup nowego, ale i używanego pojazdu mechanicznego. W większości przypadków nie ma znaczenia również to, w jakim miejscu jest auto zakupowane. Może to być firmowy salon, komis, ale i giełda, czy osoba prywatna. W dzisiejszych czasach bardzo atrakcyjne jest także sprowadzanie samochodów zza granicy.

Gdzie można pozyskać kredyt samochodowy?

Aby zaciągnąć kredyt samochodowy należy wybrać jedną z trzech opcji. Pierwsza to standardowy, tradycyjny bank. Kolejna to tak zwany bank producencki. Możliwe jest również skorzystanie z usług instytucji, które specjalizują się w tego typu usługach kredytowych.

Jak już zostało wspomniane, kredyt na auto można pozyskać przede wszystkim w banku. Współpracują one ściśle z producentami, ale również importerami pojazdów mechanicznych. Co ciekawe, część producentów powołała banki tylko po to, by te wspierały ich sprzedaż.

Bardzo często można również spotkać się z nazwą bank producencki. Zazwyczaj wówczas dana instytucja oferuje zakup wybranej marki. Nie jest to jednak regułą, gdyż wszystko zależy od samego banku. Równie dobrze mocniej reklamować może określoną markę, danego producenta, niemniej jednak posiadać w asortymencie również inne firmy.

Inne banki, ściśle współpracują z określonymi dealerami samochodowymi. Wówczas, kredyt samochodowy stanowi u nich podstawowy produkt. Ostatnią grupą są banki uniwersalne. Faktem jest, że posiadają kredyty na auta, lecz również posiadają liczne, zupełnie odrębne produkty bankowe.

Mimo, że mało kto o tym wie, to kredyt samochodowy można pozyskać bez wizyty w banku. Nie chodzi tutaj również o załatwienie sprawy przez Internet. Otóż, wystarczy odwiedzić salon, dealera, czy komis samochody. Wówczas sprzedawca jest zobligowany do podpisania stosownej umowy – również tej bankowej. Warto jednak pamiętać, że równie dobrze można udać się bezpośrednio do banku. Konsumenci mają w tym zakresie pełny wybór.


Komentarze

  1. Najtańsze kredyty na auto bez formalności

    Chcesz kupić nowy samochód i potrzebujesz kredytu? Oferujemy Ci kredyt samochodowy od podstaw z niskim oprocentowaniem. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i złożyć wniosek. W łatwy sposób możesz spełnić swoje marzenie o własnym samochodzie!

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.