Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Najbardziej popularne pożyczki z internetu

Jest dużo serwisów w internecie, a ich liczba wciąż rośnie, za pośrednictwem których każda osoba może pożyczyć pieniądze od prywatnych inwestorów. Do największych zaliczamy Kokos.pl, Finansowo.pl czy Sekrata.pl. Ich obroty wciąż wzrastają, a liczba udzielonych pożyczek imponująco powiększa się z miesiąca na miesiąc. Sprawdźmy czemu tak się dzieje?

Najbardziej popularne pożyczki z internetu fot. Javier Aroche

Najbardziej popularne pożyczki z internetu fot. Javier Aroche

Tradycyjne banki coraz mniej popularne

Obecnie klasyczne banki nie mają już tak wielu chętnych, a o takiej liczbie udzielanych pożyczek mogą jedynie pomarzyć. Wzrost zainteresowania tak zwanymi serwisami social lending wciąż wzrasta i przybywa coraz więcej logujących się na nich użytkowników. Ale zastanówmy się czemu tak się dzieje, skoro normalne placówki bankowe często oferują bardziej sprawdzone produkty finansowe. W dzisiejszych czasach banki bardzo zaostrzyły swoje procedury, względem swoich klientów i często odsyłają ich po prostu z kwitkiem. Więc klientów tego typu serwisów przybywa, muszą przecież gdzieś pożyczyć pieniądze. A w takich miejscach każdy może otrzymać potrzebne wsparcie, a co ważne często jest ono zwyczajnie tańsze. Wiedzmy, że rzeczywiste oprocentowanie pożyczek z sieci jest niższy od tych bankowych, choćby ze względu na to, że mają wliczonych dodatkowych kosztów.

Każda osoba jest sprawdzana

Każdy, kto chce uzyskać pożyczkę na portalu społecznościowym jest sprawdzany przez administratora. Oczywiście, nie jest to tak dokładne jak w placówkach bankowych, ale główne dane takie jak: numer telefonu i konta bankowego jest weryfikowany. Badane są również dane w biurach informacji gospodarczej, ale za taką usługę pożyczkobiorca musi zapłacić. W sytuacji, kiedy osoba okazała się nierzetelnym klientem, zostaje umieszczona w bazie danych CEDR, która oznacza Centrum Ewidencji Dłużników Ryzykownych. Dostęp do niej mają także inne portale społecznościowe, które również nie udzielą takiej osobie wsparcia.

Ile może zarobić pożyczkodawca?

Pożyczanie pieniędzy dla inwestorów bardzo się opłaca, w porównaniu na przykład z założeniem lokaty w banku i to nawet trzykrotnie w skali roku. Większe jest także ryzyko, które ponoszą pożyczkodawcy. Ale jest także na to sposób, ponieważ z reguły jednej osobie można maksymalnie pożyczyć 500 zł. Suma pożyczki wzrasta dopiero w momencie, kiedy kilku inwestorów bierze udział w jednej aukcji, którzy wykażą się zaufaniem i zaproponują wyższą kwotę pożyczki. Dane mówią same za siebie, spłacalność tego typu pożyczek wynosi ponad 95%. Nawet normalne banki nie mogą pochwalić się takim wynikiem, ponieważ problem ze zwrotem swoich zobowiązań ma nawet 20% kredytobiorców.


Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.