Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia kredytu

Zarówno kredyty gotówkowe, jak i pożyczki zaciągane są w banku na mniej więcej określony cel. Są to zazwyczaj potrzeby związane z remontem mieszkania, kupnem samochodu, pilnym sfinansowaniem rehabilitacji, bądź wyjazdem. W takiej sytuacji bardzo ważne jest to, by otrzymać gotówkę w możliwie szybkim czasie. Jednak tu pojawia się problem, ponieważ często zdarzają się decyzje odmowne. W takim przypadku, koniecznością jest ubieganie się o wsparcie finansowe w innej instytucji, co jednak nie zapewnia powodzenia.

Jakie są przyczyny nieuzyskania kredytu?

Jakie są przyczyny nieuzyskania kredytu?

W przypadku otrzymania decyzji odmownej w sprawie udzielenia kredytu, warto przeanalizować własną sytuację. Być może istnieje możliwość poprawy tej sytuacji oraz ponownego złożenia wniosku. Analiza rynku oraz branży kredytów pokazuje, że najczęstszą przyczyną takich decyzji jest niska zdolność kredytowa. Niestety w przypadku banków dochodzi do szczegółowej weryfikacji potencjalnych klientów pod względem historii kredytowej. Wychodzą wówczas na jaw wszystkie dotychczas zaciągane zobowiązania. Lecz to nie jest najważniejsze. Bank przygląda się tym, które wiążą się z nieterminową spłatą przez zainteresowanego kredytem.

Niska zdolność kredytowa może zostać zmieniona ku lepszemu. Istnieje na to wiele sposobów. Warto jednak dbać o terminowe regulowanie należności, by później nie mieć problemów w nagłych sytuacjach, które wymagają wsparcia finansowego. Aby uniknąć złej historii kredytowej, warto wybierać kredyty długoterminowe, które charakteryzują się niższą ratą comiesięczną. Koniecznością jest również zrezygnowanie z kart kredytowych. Jeśli konsument posiada jakiekolwiek otwarte, niezapłacone zobowiązania, powinien je uregulować możliwie najszybciej.

Oferty - Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia kredytu

 • Rozwiązanie dla wszystkich, którym...

  Rozwiązanie dla wszystkich, którym bank odmówił udzielenia kredytu - tanie i szybkie pożyczki pozabankowe! Załataj dziurę w domowym budżecie z…zobacz ofertę »

W przypadku jeśli dotychczasowe działanie nie przynoszą rezultatów, a zdolność kredytowa wciąż jest za niska, warto pomyśleć o wzięciu kredytu wraz z inną osobą. Tutaj mowa również o zabezpieczeniu w postaci poręczenia. Zdarzają się przypadki, że banki przychylniej patrzą na osoby, które decydują się na oddanie pod hipotekę własnej nieruchomości. Banki wówczas widzą, że klientowi zależy, ale jednocześnie w przypadku jego problemów finansowych, mają zabezpieczenie w postaci mieszkania, czy domu. W takim przypadku klient cieszy się, że otrzymał kredyt, a bank z powodu kolejnej transakcji, która jest dla niego bezpieczna.


Komentarze

 1. Błyskawiczna gotówka dla wszystkich!

  Rozwiązanie dla wszystkich, którym bank odmówił udzielenia kredytu – tanie i szybkie pożyczki pozabankowe!

  Załataj dziurę w domowym budżecie z naszą pożyczką na dowód w 15 minut!

  * na dowolny cel!
  * gwarantujemy bezpieczeństwo i anonimowość
  * profesjonalna obsługa
  * nie pobieramy opłat wstępnych za rozpatrzenie wniosku

  100% PRZYZNAWALNOŚCI POŻYCZKI!
  – dla osób zadłużonych
  – dla bezrobotnych
  – dla osób z komornikiem

  Pożyczka na już do 40 000zł z długim okresem spłaty i niską ratą!

  Zostaw swój komentarz i dowiedz się więcej! Wróć na nasza stronę! Co dziennie nowe oferty!

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.