Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Nie daj się oszukać!

Firmy pozabankowe kuszą swoich klientów coraz to nowszymi i atrakcyjniejszymi ofertami, obok których naprawdę trudno przejść obojętnie. Co jednak zrobić, by nie dołączyć do pożyczkobiorców oszukanych przez nieuczciwe firmy pożyczkowe? Przede wszystkim uwagę należy skierować na opłaty za samo rozpatrzenie naszego wniosku pożyczkowego i pod żadnym pozorem nie zgadzać się na nie, gdy budzą najmniejsze nawet wątpliwości. Co jeszcze? O tym poniżej…

Nie daj się oszukać przez nieuczciwe firmy pożyczkowe fot. Alyssa L. Miller / cc

Nie daj się oszukać przez nieuczciwe firmy pożyczkowe fot. Alyssa L. Miller / cc


W Polsce swoją działalność prowadzi Związek Firm Pożyczkowych, którego zadaniem jest analizowanie sektora pożyczek online w Polsce. W tym celu skupia on w sobie największych ich przedstawicieli i niestety notuje coraz więcej przypadków oszustw na rynku finansowym. Nie zachęca to więc potencjalnych klientów do zaciągania kolejnych pożyczek.

Aktualnie, jak informują media, prowadzone jest na przykład śledztwo przeciwko Polskiej Korporacji Finansowej, której zarzuca się oszustwo wobec swoich klientów na kwotę przekraczającą 100 mln zł poprzez pobieranie od nich bezzwrotnych opłat wstępnych za samo rozpatrzenie wniosku o kredyt. Podobny proceder wykryto całkiem niedawno w innej firmie.

Firm, które w podobny sposób oszukują swoich klientów jest niestety więcej. Co więc takie firmy mają wspólnego z instytucjami pożyczkowymi działającymi legalnie? Nie owijając w bawełnę – zupełnie nic. Niestety oszuści doskonale potrafią podszywać się pod wiarygodne instytucje finansowe pozyskujący tym samym nowych klientów, których bez skrupułów wykorzystują.

Co więc zrobić by nie stać się jednym z nich i nie płacić za swoją naiwność i niewiedzę? Przedstawimy wam praktyczne rady, dzięki którym zminimalizujecie ryzyko, a zmaksymalizujecie uzyskanie bezpiecznej pożyczki.

Kiedy starasz się o pożyczkę

 • Zwróć uwagę na opłaty za samo rozpatrzenie wniosku. Co więcej, jeżeli ich wysokość budzi jakiekolwiek twoje zastrzeżenia – po prostu się na nie nie zgadzaj.
 • Nigdy nie podpisuj weksli ani nie zgadzaj się na nie, gdy są niewspółmiernie wysokie do wnioskowanej kwoty.
 • Przed podpisaniem umowy zorientuj się, czy wiesz dokładnie ile i w jakim terminie masz oddać pożyczoną kwotę. Jeżeli nie zostałeś wcześniej poinformowany o takich szczegółach – nigdy nie zgadzaj się na pożyczkę.
 • Nawet nie myśl o tym, by nowym zobowiązaniem spłacić wcześniejszy dług. Lepiej spróbuj skontaktować się z wierzycielem i na spokojnie ustalić z nim nowe warunki spłaty. Być może właśnie dzięki takiemu postępowaniu uda ci się skutecznie ominąć tak zwaną pętlę długów.
 • Gdy zdecydowałeś się na pożyczkę najpierw sprawdź wiarygodność i renomę firmy, z usług której chcesz skorzystać. Najlepiej zrobisz to szukając informacji w Internecie bądź kontaktując się ze Związkiem Firm Pożyczkowych.
 • Jeżeli nie rozumiesz zapisów znajdujących się w umowie – nigdy jej nie podpisuj.
 • Zawsze, ale to zawsze żądaj potwierdzenia słów przedstawiciela firmy – wszystkie jego oferty powinny być przesłane do ciebie drogą mailową bądź przedstawione ci na piśmie.
 • Gdy interesują cię tylko i wyłącznie pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe przeszukaj Internet w celu odnalezienia najlepszych ofert.
 • Gdy już uzyskałeś wymarzoną pożyczkę rzetelnie przestrzegaj terminów spłat – nie dopuść, by firma pozabankowa narzuciła ci dodatkowe odsetki z tytułu nieterminowego spłacania zobowiązania.
 • Aby uniknąć przykrych i niechcianych niespodzianek najlepiej skorzystaj z usług tych firm, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku i cieszą się zaufaniem swoich klientów.


Komentarze

 1. Z nami nikt Cię nie oszuka!

  Zapewniamy kompleksową usługę ochrony przed oszustwami pod nazwą „Nie daj się oszukać!”. Nasz zespół doświadczonych specjalistów działa na rzecz ochrony klientów przed wszelkimi formami oszustw, w tym internetowymi, telefonicznymi czy finansowymi. Dzięki naszym skutecznym narzędziom i strategiom, pomagamy naszym klientom identyfikować potencjalne zagrożenia oraz unikać pułapek oszustów.

  Nasza oferta obejmuje analizę sytuacji klienta, doradztwo w zakresie bezpieczeństwa oraz wsparcie w przypadku podejrzeń o próby oszustw. Działamy szybko i skutecznie, dbając o bezpieczeństwo naszych klientów na każdym kroku. Naszym celem jest zapewnienie spokoju i pewności naszym klientom, eliminując ryzyko padnięcia ofiarą oszustw.

  Zaufaj profesjonalistom z „Nie daj się oszukać!” i zabezpiecz się przed potencjalnymi zagrożeniami. Skontaktuj się z nami już dziś, aby skorzystać z naszych usług ochrony przed oszustwami.

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.