Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Niegroźny rejestr dłużników, gdy ugoda z wierzycielem

Do Rejestru Dłużników ERIF bardzo łatwo trafić. Wystarczy bowiem tylko niespłacone w terminie zobowiązanie. Na jego liście znajduje się już ponad 750 tysięcy dłużników. Co to oznacza i jakie są tego konsekwencje?

Ugoda z wierzycielem pomaga uniknąć zadłużenia fot seanmcmenemy / cc

Ugoda z wierzycielem pomaga uniknąć zadłużenia fot seanmcmenemy / cc

Rejestr dłużników

Znalezienie się na liście dłużników ERIF, czy jakimkolwiek innym rejestrze oznacza dla dłużników nic innego, jak niemałe problemy z otrzymaniem kolejnej pożyczki, kredytu, kłopoty ze zrobieniem zakupów w systemie ratalnym, a nawet podpisaniem umowy na użytkowanie z telefonu na abonamencie. W większości przypadków z łatwością można by było uniknąć takiego obrotu sprawy decydując się na podpisanie ugody z pożyczkodawcą i spłatą powstałego długu w ratach. Tak niewiele wystarczy by usunąć swoje nazwisko z rejestru dłużników.

Przyczyny znalezienia się w rejestrze

By znaleźć się na liście dłużników ERIF wystarczy posiadać dług w wysokości minimum 200 złotych (w przypadku osób prywatnych), bądź 500 złotych (w przypadku firm). Podkreślić w tym miejscu należy jednak, że do rejestru wpisywane są tylko te osoby, które nie wykazują dobrej woli oraz nie chcą współpracować w poszukiwaniu takiego rozwiązania problemu własnego zadłużenia, które zadowoliło by obie strony.

Ważne jest, że gdy do firmy windykacyjnej zgłosi się osoba, która ma przejściowe problemy ze spłatą zaciągniętego zadłużenia na pewno uzyska pomoc i potrzebne wsparcie. Każdy bowiem, kto tylko zaproponuje sposób spłaty zadłużenia i podpisze ugodę, a także będzie się z niej terminowo wywiązywał, nie będzie figurował na liście dłużników.

Konsekwencje znalezienia się na liście

Każda zadłużona osoba musi zdawać sobie sprawę z tego, że gdy już pojawi się na liście Biura Informacji Gospodarczej może mieć w przyszłości duże problemy z zaciągnięciem nowego zobowiązania lub zrobieniem zakupów na raty. Wszystkie placówki bankowe sprawdzają bowiem rzetelność i wypłacalność swoich potencjalnych klientów między innymi w Biurze Informacji Gospodarczej. Jeżeli ktoś znajduje się w takim właśnie rejestrze dłużników ma praktycznie stuprocentową pewność, że bank bądź inna instytucja finansowa potraktuje go jako kogoś niewiarygodnego i niegodnego zaufania.

Jak uniknąć kłopotów

Aby uniknąć znalezienia się na liście dłużników tak naprawdę nie trzeba wiele uczynić. Wystarczy w odpowiednim momencie podpisać ugodę z wierzycielem i terminowo się z niej wywiązać. Wówczas to informacje o zadłużeniu nie będą ujawniane w BIG. Jednakże tylko nielicznych stać na jednorazową spłatę powstałego zadłużenia. Dlatego też każdy dłużnik ma możliwość ustalenia odpowiednio wysokiej raty, którą byłby w stanie comiesięcznie spłacać. W momencie podpisania takiego porozumienia dług przestaje automatycznie być długiem. Staje się po prostu kolejnym zwykłym zobowiązaniem, które trzeba regularnie spłacać.


Komentarze

 1. Jesteś dłużnikiem? My Ci pomożemy!

  Zapewniamy profesjonalną pomoc w przypadku wpisu do Niegroźnego Rejestru Dłużników po zawarciu ugody z wierzycielem. Nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę w procesie wykreślenia z rejestru oraz doradztwo prawne w zakresie negocjacji z wierzycielem. Działamy szybko i skutecznie, dbając o interesy naszych klientów.

  Nasi doświadczeni prawnicy pomogą Ci w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do wykreślenia z rejestru oraz będą reprezentować Cię podczas kontaktów z wierzycielem. Dzięki naszej pomocy unikniesz negatywnych konsekwencji wpisu do rejestru dłużników i odzyskasz spokój finansowy.

  Zaufaj naszemu profesjonalizmowi i skorzystaj z naszej oferty, aby skutecznie rozwiązać problem z wpisem do Niegroźnego Rejestru Dłużników po zawarciu ugody z wierzycielem. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i zapewnić Ci wsparcie na każdym etapie procesu.

 2. Czy istnieje możliwość wpisania do niegroźnego rejestru dłużników po zawarciu ugody z wierzycielem?

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.