Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Nowe informacje w KRD

Screenshot of www2.krd.pl

Najszerszą w Polsce bazę danych o zadłużonych podmiotach gospodarczych oraz indywidualnych posiada Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA. Korzystają z niej nie tylko największe instytucje z sektora finansów, ale także przedsiębiorcy z innych branż gospodarczych. KRD zwiększa dla nich zakres posiadanych informacji.

Nowością jest informacja pozytywna – to narzędzie, dzięki któremu konsumenci mają możliwość budowania pozytywnej historii kredytowej, za pomocą terminowego uiszczania rat zaciągniętego przez siebie zobowiązania pieniężnego. Raporty KRD dotyczące wiarygodności finansowej podmiotu będą tworzyły bilans, porównując wysokość zadłużenia oraz liczbę wierzycieli z treściami pozytywnymi, czyli wywiązywaniem się z umów o pożyczkę, ich ilością i terminową spłatą. Taki zabieg pozwoli na uzyskanie wiarygodnego obrazu zdolności finansowej firmy lub klienta.

Gospodarcze podmioty w Europie Zachodniej już dawno stosują się do zasady, że brak długów nie oznacza idealnej zdolności kredytowej. Właściwą rekomendacją jest pozytywna informacja gospodarcza i finansowa, zbierana i udostępniana przez Krajowy Rejestr Długów.


Komentarze

  1. Witam. Potrzebuje pożyczki pozabankowej na 10 000 zł. Jestem wpisany w KRD. Jaka jest szansa? Proszę o szybki kontakt

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.