Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Od czego zależy oprocentowanie pożyczek pozabankowych?

Zaciąganie tak zwanych chwilówek, czyli pożyczek udzielanych przez prywatne firmy finansowe stało się bardzo znane. W porównaniu z tradycyjnymi bankami, oferują produkty finansowe przejawiające znacznie wyższe koszta. Nie rzadko mówi się, że przyczyną tego jest nadzwyczaj wysokie oprocentowanie. Jak ono wygląda w rzeczywistości?

Co ma wpływ na oprocentowanie pożyczek niebankowych

Co ma wpływ na oprocentowanie pożyczek niebankowych

Z całą pewnością Internet umożliwia zaciągniecie szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu. Co więcej, ilość firm pożyczkowych zapewnia zainteresowanym nie małą opcję wyboru. Opcja ta jest przede wszystkim dostosowana do osób, które posiadają negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, czy też Krajowym Rejestrze Dłużników. Osoby te z całą pewnością nie mogą liczyć na otrzymanie gotówki z tradycyjnego banku.

W obecnej chwili, polski rynek posiada wiele instytucji pozabakowych, które charakteryzują się udzielaniem zarówno chwilówek, jak i dostosowaniem zarówno rat, jak i całych ofert względem osób, które są nieco gorzej sytuowane.

Spotkać się można ze sprawdzonymi firmami pożyczkowymi, w których standardem jest dostosowanie zobowiązania do potrzeb, ale i możliwości danego klienta. Co więcej, w przypadku wystąpienia utrudnień w spłacie zadłużenia, starają się na tyle pomóc dłużnikowi, by był w stanie spłacić kolejne raty.

Korzystając z możliwości pożyczek internetowych bez BIK i KRD, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na oprocentowanie danej oferty. Wbrew pozorom oprocentowanie takich niejako przyjaznych klientom firm finansowych sięga górnej granicy. Normuje ją przede wszystkim ustawa antylichwiarska. Innymi słowy oprocentowanie to nie może być wyższe aniżeli czterokrotność stopy lombardowego kredytu NBP.

Warto jednak pamiętać, że zdarzają się przypadku, w których procentowanie pożyczki wynosi zero złotych. Wówczas mówi się, że dana chwilówka jest darmowa lub bezpłatna. Klient oddaje tyle gotówki ile pożyczał. Niemniej jednak należy być ostrożnym, gdyż niektóre parabanki oferują oprocentowanie równe zero procent, po czym nakładają na klientów dodatkowe koszta związane między innymi z prowizją, rozpatrzeniem wniosku, opłatą administracyjną, czy też dowozem pieniędzy do domu klienta.

Oprocentowanie pożyczek udzielanych przez Internet oraz tych, które pozyskiwane są w stacjonarnych oddziałach nie powinno różnić się. Jest to ważna wiadomość, gdyż wiele osób uważa, że przy osobistym stawieniu się w firmie, opłaty są znacznie niższe.


Komentarze

  1. Chce chwilowke na 30dni 200zl jestem e bik

  2. Witam. Rozglądam się za pożyczką w kwocie około 20 000 złotych. Ile moze wynosić oprocentowanie przy 3-4 letnim okresie spłaty? pozdr

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Najnowsze komentarze

Najlepsza pożyczka gotówkowa dla każdego – wybrane oferty

michal_90

Pożyczka dla bezrobotnych

Mirosław

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Już teraz złóż wniosek o pożyczkę

Dostałeś wezwanie do zapłaty – co dalej?

alfa54

Pożyczka w 15 minut – najszybsza pożyczka w Polsce

Najszybsze pożyczki w kwadrans na najlepszych warunkach