Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Parabank i błyskawiczne pieniądze

W świecie finansów nie trudno o kwestie kompletnie niezrozumiałe, prowadzące do coraz poważniejszych problemów. Wielkie zamieszanie tworzy wokół siebie tak zwany parabank, o którym spora liczba ludzi nie ma zielonego pojęcia. Mimo iż wielu ludzi jest klientami takiej instytucji, tak naprawdę nie potrafi do końca i profesjonalnie zdefiniować danej firmy.

Kilka słów o parabankach fot. @bastique / cc

Kilka słów o parabankach fot. @bastique / cc

Czym jest parabank?

Bardzo często hasło parabank kojarzone jest z bankiem, a niekiedy nawet z nim bardzo mylone. Być może niektórym wydaje się, że to po prostu nazwa banku i tyle. Okazuje się jednak, że nie zupełnie. Parabank to owszem instytucja finansowa działająca na podobnej zasadzie jak bank, ale oferująca produkty i usługi bez licencji. Na pewno jej oferty nie są tak korzystne jak produkty bankowe. Wielu ludzi nie mając o tym pojęcia, wiedząc że właśnie ta instytucja udziela tak chętnie i szybko zobowiązań finansowych, decyduje się na ich wybór.

Parabanki mogą zbankrutować

Różnica jaka jest pomiędzy bankami a parabankami to przede wszystkim to, że w bankach jednak nasze pieniądze są znacznie bezpieczniejsze. Parabanki mogą dość łatwo zbankrutować, a co za tym idzie, ich klienci stracą wszystko. Chociażby z tego względu, należałoby się takich instytucji raczej wystrzegać. Problem tylko polega na tym, że wielu ludzi naprawdę nie wie czym są dane instytucje i na co mogą narazić swoich klientów. Ostrożności nigdy za dużo, ale kto by się tym przejmował, kiedy tak łatwo w tej firmie o kredyt./p>

Czytanie umowy to podstawa

Pożyczkobiorcy najczęściej powierzchownie przeglądają umowę, którą następnie podpisują. Wielu ludzi przyznaje, że praktycznie w ogóle tego nie robi, bo przedstawiciel banku czy parabanku mówi do nich tak przekonująco. Dlaczego miałby kłamać, skoro jest tak przemiłym człowiekiem. W umowie zawsze jest wszystko dokładnie napisane. Zawarte w niej warunki należy spełnić. Również parabanki skrywają w nich pewne kruczki, które wychodzą na jaw dopiero po fakcie. Czytanie umowy jest podstawą.

Cecha charakterystyczna parabanków

Kiedy udajemy się do instytucji finansowej i w niej dowiadujemy się jakie będzie oprocentowanie kredytu czy pożyczki, co zaczyna nas wręcz przerażać, musimy już w tym momencie zastanowić się nad tym, czy na pewno trafiliśmy do właściwej firmy. Najczęściej tak duże oprocentowanie świadczy o tym, że może to być właśnie parabank. Można więc powiedzieć, że dane oprocentowanie jest cechą szczególną, charakterystyczną parabanku. Jednak tak naprawdę nie powinno się nawet dopuszczać do takiej sytuacji. Każdy musi wiedzieć czym jest parabank, jakie korzyści płyną z korzystania z jego usług, a jakie są tego minusy. Łatwość pozyskania kredytu czy pożyczki to nie to co najważniejsze przy zadłużaniu się.

Kto zadłuża się w parabankach?

Parabanki to instytucje finansowe najczęściej nastawione na klientów, którzy nie mają szansy na kredyt w banku. Wówczas zrozpaczeni szukają innych rozwiązań finansowych, w innych instytucjach. Niestety, ale nie wpływa to korzystnie na ich sytuację finansową, gdyż owszem, łatwo pozyskują pieniądze, ale niestety później muszą je zwracać z większymi odsetkami i to nie jest już tak przyjemne, kiedy raty są duże, a czas spłaty mija bardzo szybko.


Komentarze

 1. Czym jest Parabank i jak działą?
  Jakie są zalety korzystania z Parabanku?
  Czy Parabank udziela kredytów błyskawicznych? Jakie są warunki takiego kredytu?
  Jak szybko można otrzymać pieniądze z Parabanku?
  Czy istnieją jakieś dodatkowe opłaty związane z korzystaniem z usług takiej instytucji?
  Jakie są ryzyka związane z korzystaniem z błyskawicznych pieniędzy oferowanych przez Parabank?

Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Najlepsza pożyczka gotówkowa dla każdego – wybrane oferty

michal_90

Pożyczka dla bezrobotnych

Mirosław

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Już teraz złóż wniosek o pożyczkę

Dostałeś wezwanie do zapłaty – co dalej?

alfa54

Pożyczka w 15 minut – najszybsza pożyczka w Polsce

Najszybsze pożyczki w kwadrans na najlepszych warunkach