Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Parabanki, które sprawdzają klientów w BIK

Licząc na otrzymanie błyskawicznej pożyczki posiadając już otwarte zobowiązania zainteresowani udają się do pierwszej napotkanej firmy finansowej. Uważają, że nie mają one prawa weryfikować ich historii kredytowej, więc pieniądze otrzymają od ręki. Stąd zgłaszają się po nie na przykład osoby bezrobotne, czy zadłużone. Prawdą jest, że faktycznie można spotkać takie firmy pożyczkowe, niemniej jednak nie każda przejawia takie warunki. Coraz więcej z nich decyduje się na sprawdzenie wiarygodności klienta w rejestrze Biura Informacji Kredytowej.

Jakie parabanki weryfikują klientów w BIK?

Jakie parabanki weryfikują klientów w BIK?

Znacznie wzrosło od pewnego czasu zainteresowanie pozabankowymi firmami pożyczkowymi. Dzieje się tak, ponieważ konsumentom zależy na tym, by nie tracić czasu na załatwianie formalności. Ponadto, wiedzą, że posiadając negatywną historię kredytową nie otrzymają ani pożyczki ani kredytu w tradycyjnym banku. Podobnie jest w przypadku posiadania jednego, bądź nawet kilku zobowiązań nieuregulowanych. Parabanki udzielają tego typu zobowiązań, nie zależnie od posiadanych kredytów. Jest to, więc idealne wsparcie w uciążliwych sytuacjach, które wymagają wsparcia finansowego.

Z początku powstawania firm finansowych nie było mowy o weryfikacji klientów w jakimkolwiek rejestrze dłużników. Najzwyczajniej w tamtych czasach instytucje te nie miały dostępu do tego typu informacji. Aktualnie, jest już to bardziej dostępne, dzięki czemu nie muszą na słowo wierzyć potencjalnym klientom. Większości zainteresowanych takie działanie wydaje się nieatrakcyjne. Dawniej bardzo dobrze wiedzieli, że niezależnie od sytuacji otrzymają potrzebną gotówkę. Dziś już nie jest tak łatwo. Koniecznością jest dowiedzenie się, czy aby na pewno dana firma pożyczkowa nie weryfikuje klientów w BIK, czy KRD.

Aktualnie największe i cieszące się dużym zainteresowaniem, ale przejawiające przy tym wysokie bezpieczeństwo firmy finansowe weryfikują klientów w BIK. Zaliczyć do tego grona można między innymi: Wonga.com, Vivus.pl oraz Provident. Pamiętać jednak należy, że posiadanie nie do końca korzystnych zapisów w rejestrach Biura Informacji Kredytowej nie jest tożsame z decyzją odmowną na wniosek zainteresowanego. Zapisy te służą wyłącznie ocenie ryzyka związanego ze spłatą. Firmy finansowe równie dobrze mogą zaryzykować udostępniający tym samym pieniądze konsumentowi ubiegającemu się o nie.


Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Provident – najbardziej profesjonalna firma pożyczkowa tych czasów

Poznaj najlepszą pożyczkę od Provident

Pożyczka od ręki w domu

czechu

Szybka pożyczka SMS bez weryfikacji BIK – nawet dla zadłużonych

janusz

Gdzie pożyczka bez BIK dla zadłużonych z komornikiem

Udzielamy wsparcia osobom zadłużonym i z komornikiem

Konieczność udokumentowania dochodów

SEBA34