Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Plus w działaniach pożyczkodawcy

Screenshot of www2.krd.pl

Firmy udzielające pożyczek często borykają się z nieterminowym wnoszeniem rat przez konsumentów, a w szczególnych przypadkach muszą wszcząć postępowanie windykacyjne. Wszystkie te działania wiążą się z poniesionymi przez przedsiębiorstwo kosztami. Rozwiązaniem takich sytuacji zajmuje się Krajowy Rejestr Długów.

Wezwanie do zapłaty PLUS to unikatowa usługa, zdobywająca uznanie przedstawicieli świata finansów. Działania polegające na windykacji przeprowadzonej przez firmę Kaczmarski Inkasso, wykorzystujące Krajowy Rejestr Długów BIG SA i obciążające dłużnika kosztami odzyskania pieniędzy, zdobyły między innymi nagrodę ,,Najlepszej usługi dla biznesu” Gazety Finansowej. Wezwanie do zapłaty PLUS działa w oparciu o treści zawarte w Ustawie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Według przepisów, pożyczkodawca musi pokryć wszelkie koszty, jakie wierzyciel poniósł w procedurze odzyskania pieniędzy.

Każda sprawa zlecona w ramach tej usługi zostanie doprowadzona do końca. Pożyczkodawca musi tylko przekazać niezbędne dane, a cała procedura windykacyjna zostanie wykonana za niego. Wezwanie do zapłaty PLUS oznacza także zobowiązanie dłużnika do zapłaty wszystkich kosztów odzyskania pieniędzy, za pomocą wystawienia noty księgowej w wysokości 9 lub 12% od odzyskanej kwoty, wynoszącej nie mniej niż 510zł.

Pożyczkobiorca jest zobowiązany do opłacenia wierzytelności głównej, odsetek oraz kosztów odzyskania pożyczki. Z usług Wezwanie do zapłaty PLUS korzysta ponad 63 000 firm w całej Polsce.


Komentarze

  1. Jakie działania podejmuje Plus w roli pożyczkodawcy?

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.