Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Plusy i minusy pożyczki na dowód

Zastanawiasz się nad pożyczką bez BIK i KRD? Bank nie dał Ci kredytu? Weź tanią pożyczkę bez poręczycieli i zaświadczeń o dochodach. Natychmiastowe wsparcie pieniężne dla każdego jedynie na dowód. Wysoka pożyczka online w 15 minut na koncie. Poznaj wady i zalety pożyczek na dowód! Specjalnie dla Ciebie plusy i minusy pożyczki na dowód bez ukrytych kosztów.

Wzmożona ilość instytucji finansowych prowadzi do dużej konkurencyjności. Oferty wzbogacone są nie rzadko specjalnymi promocjami i chwytami przyciągającymi uwagę klienta, jak na przykład pożyczka na dowód. Na myśl nasuwa się pytanie, czy aby na pewno wszystkie możliwości działają na korzyść zainteresowanych?

Czy pożyczki na dowód są dobrym rozwiązaniem? fot. 15  FuFuWolf / cc - www.flickr.com

Czy pożyczki na dowód są dobrym rozwiązaniem? fot. 15 FuFuWolf / cc – www.flickr.com

Pożyczki jedynie na dowód – idealne rozwiązanie w trudnej sytuacji

Znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej? Straciłeś z dnia na dzień pracę? Potrzebujesz gotówki na opłatę rachunków lub niezbędne leczenie? Pożyczka na dowód osobisty wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Zaległości finansowe często zmuszają nas do szybkiego działania. Odsetki rosną z dnia na dzień. Dzięki pożyczce na dowód pieniądze znajdą się na naszym koncie w ciągu 30 minut – bez konieczności wyjścia z domu. Pożyczka na dowód to tak naprawdę minimów zaświadczeń i formalności do spełnienia. Pożyczkę na dowód dostaniemy na jasnych i przejrzystych zasadach. Jeśli chcemy uzyskać pomoc finansową musimy wypełnić tylko krótki formularz. W formularzu podajemy takie dane jak:

 • imię i nazwisko
 • adres zamieszkania
 • telefon
 • pesel
 • numer konta bankowego na, które zostaną przelane pieniądze

Musimy także w kilku zdaniach potwierdzić wolę spłaty pożyczki w należnym terminie. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza w ciągu kilku minut kontaktuje się z nami pracownik parabanku udzielającego nam pożyczki. Potwierdza realizację transakcji i omawia z nami wszystkie szczegóły. Papierowa umowa zostaje dostarczona do nas poprzez pocztę kurierską. Potrzebna nam gotówka jednak znajduję się na naszym koncie zaraz po rozpoczęciu współpracy z instytucją finansową. Pożyczki na dowód to zazwyczaj kwota do 1-2 tysięcy złotych. Na oddanie pożyczonej gotówki mamy kilka tygodni lub miesięcy.

Pozytywne działanie instytucji finansowych

Zdecydowaną korzyścią pożyczek na dowód osobisty jest błyskawiczność i bezproblemowość ich zawierania. Nagła potrzeba pozyskania dodatkowych środków finansowych bez zbędnych formalności stanowi szybkie wyjście z nie jednej opresji. Ponadto zaciągnięcie pożyczki na wybrany przez siebie cel stanowi nie małe źródło atrakcyjności prywatnych pożyczek.

W wyjątkowych sytuacjach, które rzadko się zdarzają dochodzi do minimalnej weryfikacji danego, potencjalnego klienta. Stanowią one zabezpieczenie firmy finansowej, ale i umożliwiają dowiedzenie się, na jaką pożyczkę dany klient może sobie pozwolić. To z kolei pozwala uchronić klienta przed problemami ze spłatą zadłużenia. Co więcej, działanie to zazwyczaj nie wpływa na zmianę pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Istotna jest również możliwość zaciągnięcia pożyczki bez wychodzenia z własnego domu. Konieczne jest jedynie posiadanie Internetu, przy pomocy, którego wypełnia się krótki, bezpłatny wniosek z danymi zawartymi w dowodzie osobistym. Zainteresowany sam określa w nim wysokość zadłużenia oraz termin jego spłacenia. Wlicza się w to także określenie się, co do wielkości oraz częstotliwości występowania rat.

Zagrożenia pożyczek na dowód osobisty

Szybkość i przystępność pożyczek na dowód wywołuje wiele konsekwencji. Często dochodzi do nieprzemyślanych decyzji, które w rezultacie rzutują na złą kondycję finansową dłużnika oraz jego budżetu domowego. Znaczna część społeczeństwa wybiera łatwe zaciągniecie nawet kilku pożyczek, aniżeli skupienie się na oszczędności oraz racjonalnym wydawaniu własnych pieniędzy. W przypadku nadwyżki pragnień, nad możliwościami, klient nierzadko staje się niewypłacalny względem regularnych, określonych w umowie rat.

Z pozoru pozytywne aspekty szybkich pożyczek odwracają się przeciw klientowi, który zbyt pochopnie podejmuje decyzję o zaciągnięciu pożyczki, wprowadzając go stopniowo w spiralę zadłużeń. Wydostanie się z niej z biegiem czasu staje się coraz trudniejsze, aż w konsekwencji dana osoba nie jest w stanie racjonalnie określić, w jakiej sytuacji się znajduje. Na niekorzyść wpływa fakt, że pożyczki te są wyżej oprocentowanie, aniżeli te oferowane przez banki. Uwzględnienie dodatkowych opłat, odsetek oraz prowizji może przewyższyć zaciągniętą wartość pożyczki.

Niebezpieczne staje się również pozostawianie własnego dowodu w niezabezpieczonym miejscu. Fakt dostępności pożyczek opartych o dowód osobisty przyczynia się do fali kradzieży tego najważniejszego dokumentu tożsamości. Już sama kserokopia wystarczy, by zaciągnąć nie małą pożyczkę w prywatnej firmie pozabankowej.

Nawet krótka analiza korzyści i zagrożeń związanych z obecnością szybkich pożyczek, w tym pożyczek na dowód osobisty pokazuje ich różnorodność. Rzetelne przemyślenie decyzji dotyczącej podjęcia jakiejkolwiek kwoty pieniędzy może ustrzec zainteresowane przed popełnieniem błędu. Zaciągnięcie pożyczki może i jest szybkie i przyjemne, niemniej jednak regularne jej spłacanie stanowi w wielu przypadkach duże utrudnienie.


Komentarze

 1. Tanie pożyczki dla każdego

  Pożyczka bez BIK i KRD: Sprawdź nasze korzystne warunki

  Plusy:
  1. Szybkość – Pożyczka na dowód może być udzielona szybko, bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów.
  2. Wygoda – Brak konieczności wizyty w banku czy instytucji finansowej, wszystkie formalności można załatwić online.
  3. Elastyczność – Możliwość uzyskania pożyczki nawet w przypadku braku zdolności kredytowej lub historii kredytowej.

  Minusy:
  1. Wyższe koszty – Pożyczki na dowód często wiążą się z wyższymi kosztami w porównaniu do tradycyjnych kredytów.
  2. Ryzyko zadłużenia – Brak konieczności przedstawienia dokumentów potwierdzających zdolność kredytową może prowadzić do nadmiernego zadłużenia.
  3. Brak zabezpieczeń – W przypadku pożyczki na dowód instytucja finansowa nie ma zabezpieczenia w postaci np. hipoteki, co może skutkować wyższym ryzykiem dla pożyczkodawcy.

 2. 1. Jakie są główne zalety pożyczki na dowód?
  2. Czy są jakieś minusy tego rozwiązania
  3 Czy jest jakaś dodatkowa opłata czy ryzyko związane z taką pożyczką?
  4. Czy pożyczka na dowód wpływa na zdolność kredytową czy historię kredytową?
  5. Czy są jakieś alternatywne opcje finansowe, które warto rozważyć przed zaciągnięciem tej pożyczki niebankowej za okazaniem dowodu?

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.