Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Polski sposób na pożyczkę

Screenshot of optimisci.pl

Wszechobecne reklamy pożyczkowych firm spoza sektora bankowego mogą świadczyć o coraz większej roli tej formy udzielania finansowej pomocy potrzebującym. Usługi oferowane klientom pilnie szukającym gotówki charakteryzują się zwykle szybkością oraz minimalną ilością formalności. Korzysta z nich coraz więcej naszych rodaków.

Jak wynika z badań, Polacy w przeważającej większości terminowo regulują zaciągnięte zobowiązania pieniężne. Jaka jest jednak struktura demograficzna pożyczkobiorców, stereotypowo postrzeganych jako osoby, które wpadają w spiralę zadłużenia lub mają negatywną historię kredytową? Okazuje się, iż częściej z usług firm spoza sektora bankowego korzystają kobiety – stanowią one 63% ogólnej liczby klientów. Najczęściej są to także osoby starsze, w wieku 51-60 lat, z wykształceniem średnim lub zawodowym. Najmniejszą (8%) część stanowią osoby, które ukończyły wyłącznie szkołę podstawową.

Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że pożyczkobiorcy zwykle nie narzekają na swoją sytuację materialną. 51% z nich określa swoje finanse na średnim poziomie, a 9% na nawet bardzo dobrym.
Gospodarstwa domowe, w których mieszkają wyłącznie dwie osoby, przodują w statystykach zaciągania pożyczek pozabankowych. Następne w kolejności są osoby samotne – 26% ogółu i gospodarstwa z powyżej czwórką domowników – 22%. Większość Polaków jest także zadowolona ze skorzystania z usług przedsiębiorstw z tego specyficznego finansowego sektora.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://optimisci.pl/ja-pozyczam-ty-pozyczasz-oni-pozyczaja/


Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.