Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Porównanie kosztu pożyczki bankowej i pozabankowej

Dostępność różnorodnych form pozyskiwania pożyczki wywołuje u konsumenta pewną niepewność. Jest to zasadne, ponieważ każdy z nas chce wiedzieć, czy została podjęta dobra decyzja. Najwięcej niepewności pojawia się w przypadku zestawienia pożyczki bankowej z jej alternatywną formą pozabankową. Bezapelacyjne warto znać różnice i zbieżności jakie wynikają w tym zakresie.

Jakie są koszta pożyczki bankowej, a jakie pozabankowej?

Jakie są koszta pożyczki bankowej, a jakie pozabankowej?

Ostatnimi czasy pożyczki pozabankowe zyskały na wartości i zainteresowaniu. Powodów na tego typu zjawisko jest wiele. Przede wszystkim należy zauważyć, że wzrasta liczba osób, które otrzymują negatywną decyzję pożyczkową z banku. Wówczas nie pozostaje im nic innego jak zaciągnąć zobowiązanie w parabanku. Ponadto, zainteresowani pożyczkami pozabankowymi twierdzą, że pomocna jest szybkość w pozyskaniu tego zobowiązania. Nie trzeba czekać kilka, a nawet kilkanaście dni na gotówkę, a wyłącznie 15 minut. Nie da się również ukryć, że tradycyjne pożyczki bankowe wiążą się ze znacznie bardziej rozszerzonymi formalnościami.

Koszt pożyczki w banku

Tradycyjne pożyczki bankowe mają to do siebie, że przejawiają niższe koszta aniżeli w przypadku ich pozabankowych odpowiedników. Nieustannie spotkać również można wiele promocji i zniżek chociażby dla stałych klientów. Zdarza się, że oprocentowanie jest możliwie najwyższe, niemniej jednak spotkać się można również z prawdziwie atrakcyjnymi ofertami. Również naliczana prowizja bankowa może być równa 0 złotych.

Warto wiedzieć, że w przypadku pożyczek na większe kwoty, banki decydują się na nakłonienie klienta do wykupienia ubezpieczenia. Dotyczy ono zazwyczaj spłaty zobowiązania, czy też ochrony przed utratą pracy. Wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania uwzględnia zarówno prowizję, oprocentowanie, jak i opłatę manipulacyjną.

Koszta w firmach pozabankowych

Pozabankowy firmy finansowe udzielają zazwyczaj pożyczek na okres od 30 do maksymalnie 60 dni. Wówczas wysokość zobowiązania rozpoczyna się od 50 złotych i sięga przeważnie 2000 złotych. W tym przypadku oprocentowanie nie może być wyższe, aniżeli czterokrotność stopy lombardowej, którą ustala NBP.

Do kosztów pożyczek pozabankowych zaliczyć należy między innymi: prowizję, opłaty manipulacyjne, ubezpieczenie, koszt dostarczenia pieniędzy do domu klienta, czy opłaty administracyjne. Koszta w większości przypadków nie przekraczają 25 procent wartości zobowiązania. Bardzo atrakcyjne są jednak pożyczki bezpłatne. Mogą je pozyskać wyłącznie nowi klienci, a wysokość tego zobowiązania nie przekracza 1400 złotych.


Komentarze

  1. Jakie są różnice w koszcie pożyczki bankowej i pozabankowej?

Zostaw komentarz