Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Porównywarka kredytów – czy warto z niej korzystać?

Rozwój technologii oraz rozwiązań informatycznych pozwolił na stworzenie wielu narzędzi, które mają pomagać wszystkim konsumentom między innymi w doborze najkorzystniejszej oferty kredytowej. Niemniej jednak wielka konkurencyjność stworzyła zbyt wiele możliwości. Pojawia się wówczas szereg pytań: która porównywarka jest najlepsza, jak z niej korzystać, czy dla kogo jest przeznaczona. Nie mniej ważne jest to by wybrać co jest korzystniejsze – rozmowa z doradcą, czy też internetowa porównywarka online.

Czy opłaca się korzystać z porównywarki kredytów?

Czy opłaca się korzystać z porównywarki kredytów?

Faktem jest, że idea porównywarek kredytowych stworzona została po to, by ułatwiały one na swój sposób życie każdego konsumenta. W większości przypadków obliczanie raty, odsetek, czy wszelkich kosztów jest wręcz niemożliwe. Nie wszyscy są w stanie zaznajomić się z branżą finansową. Co więcej, uchodzi przekonanie, że nie ma sensu uczenie się czegoś, by wykorzystać raz w swoim życiu. Stąd zbawienne są porównywarki kredytowe. Dzięki nim w kilka minut dochodzi do porównania ofert banków. Automatycznie zostają także odrzucone te, które nie odpowiadają preferencjom zainteresowanego.

Uchodzi jednak przekonanie, że nie warto korzystać z kalkulatorów oraz porównywarek, które umieszczane są na stronach banków. Są one okrojone i nastawione na postawienie ofert danego banku w najlepszym świetle. Najbardziej obiektywne są te porównywarki, które widnieją na niezależnych portalach finansowych. Najlepiej jest wtedy, kiedy zainteresowany samodzielnie wprowadzi interesujące go dane liczbowe. Ponadto, należy pamiętać, że takie narzędzie musi być aktualne, a co za tym idzie często aktualizowane. Korzystanie z nieaktualnych rankingów może wprowadzić konsumenta w błąd.

Porównywarki są bardzo korzystnym narzędziem, ponieważ nawet jeśli osoba chce spotkać się z doradcą i to jemu pragnie powierzyć swoje wybory, może uprzednio zrobić rozeznanie. Dzięki niemu wie czego może się spodziewać. Jednocześnie ocenia, czy doradca nie jest stronniczy i posiada aktualne dane. Co więcej, po spotkaniu można przejrzeć proponowaną ofertę oraz porównać ją z tymi, które widnieją w Internecie. Takie bezpieczne działanie z całą pewnością zmniejsza ryzyko kredytowe. Ponadto, przyczynia się do zwiększenia świadomości oraz gotowości zainteresowanego do podjęcia bardzo ważnej i jednocześnie wiążącej decyzji.


Komentarze

  1. gdzie znajdę aktualną porównywarkę kredytów? Proszę o polecenie

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.