Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Poznaj niedozwolone klauzule w umowach pożyczkowych

Wszelkie pożyczki powyżej 500 złotych powinny opierać się o sporządzenie oraz podpisanie przez pożyczkobiorcę i pożyczkodawcę umowy pożyczkowej. Bez niej bardzo ciężko w razie problemów dochodzić swoich praw. Niemniej jednak samo podpisanie umowy nie jest wystarczające. Każdy klient powinien być wrażliwy na wszelkie zapisy w niej widniejące. Zarówno prawnicy, jak i firmy windykacyjne twierdzą zgodnie, że wiele osób w ogóle nie zapoznaje się z warunkami umowy. Jest to bardzo ważny błąd, ponieważ znajdować się tam mogą różnego rodzaju zakazane klauzule.

Czy wszystkie umowy pożyczkowe są bezpieczne?

Czy wszystkie umowy pożyczkowe są bezpieczne?

Prawdą jest, że w umowie mogą być obecne zapisy niezgodne z prawem. Co ciekawe nie jest tutaj ważny cel zaciąganej pożyczki. Przez to na konsumencie spoczywa odpowiedzialność sprowadzająca się do zapoznania się z warunkami umowy jeszcze przed jej podpisaniem. W przypadku wystąpienia wątpliwości warto skonsultować je z osobą z zewnątrz, bądź chociażby poprosić o wytłumaczenie zapisu pracownika – doradcy firmy pożyczkowej.

Niedozwolone zapisy w umowie pożyczkowej

Wśród najczęściej zauważanych niepoprawnych zapisów wyróżnić można tabelę opłat i prowizji. Bardzo często firmy uciekają się do podawania wyłącznie minimalnych kwot, tuszując, bądź w ogóle nie umieszczania tych maksymalnych. Ponadto, zauważa się, że na przykład banki pobierają większe, a wręcz podwójne opłaty za to, że do umowy został dołączony jej aneks. Z kolei w przypadku zarówno bankowych, jak i pozabankowych pożyczek hipotecznych, warto przeanalizować zapis dotyczący ryzyka oraz naliczanej przez niego prowizji.

Oferty - Poznaj niedozwolone klauzule w umowach pożyczkowych

 • Oferujemy bezpieczną, pewną i...

  Oferujemy bezpieczną, pewną i 100% darmową pożyczkę dla każdego! - NIE MUSISZ MIEĆ DOCHODÓW - MOŻESZ BYĆ W BAZACH BIK…zobacz ofertę »

Klienci muszą mieć również na uwadze zapisy dotyczące opłat za wypowiedzenie umowy. Niezgodne z przepisami są również te, które pozwalają na zmianę oprocentowania. Pożyczkobiorca musi również być dokładnie informowany o wszelkich zmianach w tabeli opłat i prowizji, czy kosztach związanych z windykacją. Pamiętajmy również, że mimo podpisanej już umowy zawierającej niedozwolone treści, z powodzeniem możemy się od niej odwoływać. Zapewniają to aktualne przepisy panującego prawa.


Komentarze

 1. Zobacz jak powinna wyglądać umowa pożyczkowa

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Poznaj niedozwolone klauzule w umowach pożyczkowych”, które pomoże Ci zrozumieć i rozpoznać nieuczciwe praktyki stosowane przez instytucje finansowe. Podczas szkolenia omówimy najczęstsze pułapki, na jakie warto zwrócić uwagę przy zawieraniu umów pożyczkowych, aby uniknąć niekorzystnych warunków i ukrytych opłat.

  Dowiedz się, jakie klauzule są niedozwolone zgodnie z obowiązującym prawem i jak skutecznie bronić swoich praw jako konsument. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, które korzystają z usług pożyczkowych, jak i do przedsiębiorców zawierających umowy kredytowe.

  Zapewniamy praktyczną wiedzę, studia przypadków oraz porady ekspertów, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć ryzyka związane z umowami pożyczkowymi. Nie czekaj, zapisz się już dziś i zabezpiecz swoje finanse przed nieuczciwymi praktykami!

 2. Czy mogę zapytać, czy chodzi o niedozwolone klauzule w umowach pożyczkowych? Jeśli tak, to o jakie konkretne klauzule chodzi?

 3. Zobacz jakie są niedozwolone klauzule w umowach pożyczkowych

  Niedozwolone klauzule w umowach pożyczkowych to takie postanowienia, które są sprzeczne z prawem i niekorzystne dla kredytobiorcy. Napisz do nas, a uzyskasz informacje o niedozwolonych klauzulach, m.in:

  1. Czy istnieją jakieś klauzule dotyczące ukrytych kosztów i opłat, które mogą być niezrozumiałe dla pożyczkobiorcy?
  2. Czy umowa zawiera klauzule o charakterze lichwiarskim, czyli takie, które narzucają zbyt wysokie odsetki?
  3. Czy umowa zawiera klauzule dotyczące „spłaty awaryjnej”, które pozwalają pożyczkodawcy na natychmiastowe odstąpienie od umowy i domaganie się całej kwoty zadłużenia?
  4. Czy umowa zawiera klauzule dotyczące automatycznego odnawiania pożyczki lub przedłużania umowy bez zgody pożyczkobiorcy?
  5. Czy istnieje jakakolwiek niejasna klauzula, która może być interpretowana na niekorzyść pożyczkobiorcy?

  Pamiętaj, że to tylko kilka przykładów, ale istnieje wiele innych niedozwolonych klauzul, które powinny być unikane w umowach pożyczkowych.

  Chcesz wiedzieć więcej, to napisz do nas już teraz!

 4. Witam. Jak najszybciej potrzebuje 7 000 zł. Jakie oprocentowanie?

 5. Rzetelna umowa pożyczkowa i wysokie kwoty dla wszystkich!

  Oferta uczciwej i bezpiecznej pożyczki pozabankowej!

  * tylko na dowód
  * bez wychodzenia z domu
  * z korzystną umową pożyczkową
  * nie pobierzemy żadnych przedpłat
  * uczciwa umowa
  * bez haczyków i niejasnych zapisów małym druczkiem

  MASZ JAKIEŚ PYTANIA ODNOŚNIE NASZEJ FIRMY? NALEŻYMY DO KNF!

  Sprawdzona oferta pożyczkowa dla każdego, kto potrzebuje błyskawicznej kasy na już!!!

  Czekamy na każdego klienta od 18 lat bez górnej granicy wieku!

 6. Jestem zainteresowany kwota 500 zł na 30 dni proszę o kontakt

 7. Bezpieczna i darmowa pożyczka na 2 000 zł

  Oferujemy bezpieczną, pewną i 100% darmową pożyczkę dla każdego!

  – NIE MUSISZ MIEĆ DOCHODÓW
  – MOŻESZ BYĆ W BAZACH BIK
  – BEZ FORMALNOŚCI
  – MOŻESZ MIEĆ INNE ZOBOWIĄZANIA

  – w 15 minut
  – na dowód
  – na dowolny cel
  – bez poręczycieli
  – bez zabezpieczeń

  SZUKASZ WSPARCIA NA JUŻ! SKORZYSTAJ Z SZYBKIEJ I DARMOWEJ POŻYCZKI CHWILÓWKI!

  – do 2 000 zł
  – raty tygodniowe lub miesięczne
  – 0% oprocentowanie

  JASNA I PROSTA UMOWA BEZ NIEDOZWOLONYCH KLAUZUL!
  Zostaw komentarz, a odezwiemy się do Ciebie!

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.