Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/home/ige/domains/ipozyczka.pl/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678
Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Pożyczka dla firm od osób fizycznych

Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości związanych z zaciągnięciem pożyczki. Wiele alternatyw mają również przedsiębiorcy, którzy nie koniecznie muszą zwracać się z wnioskiem od razu do banków czy agencji kredytowych. Pożyczka nie jest umową profesjonalną dlatego może być udzielana przez pełnoletnie osoby fizyczne.

Pożyczka dla firm od osób fizycznych fot. Images_of_Money / cc

Pożyczka dla firm od osób fizycznych fot. Images_of_Money / cc

To główna różnica między pożyczką a kredytem – ta druga opcja bowiem jest zastrzeżona tylko i wyłącznie dla banków. Co jest największym atutem umowy pożyczki? Jest nim możliwość (nie konieczność) nieodpłatnego udostępniania środków finansowych. Kredyt natomiast jest płatny, gdyż wymaga tego ustawa o prawie bankowym. Ciężko jednak oczekiwać, że wszystkie agencje finansowe występujące na rynku będą udzielać pożyczek całkowicie za darmo. Ta forma pożyczkowania ma swoje zastosowanie tylko w przypadku osób, które podpisują umowę nieodpłatnej pożyczki z pożyczkodawcą ze względu na zażyłość, więzy rodzinne bądź przyjaźń.

Formalności

Umowa pożyczki może być zawarta w sposób ustny. Jednak możliwość ta została dopuszczona tylko w przypadku umów, których przedmiotem jest kwota nie przekraczająca 500 złotych. Pożyczkobiorca zobowiązany będzie w takim przypadku do zwrócenia całkowitej kwoty w przeciągu sześciu miesięcy od daty wypłaty środków. Przepisy regulują również możliwość odstąpienia pożyczającego od umowy oraz odmówienia przekazania gotówki w przypadku, kiedy stan majątkowy pożyczkobiorcy wskazuje, że pożyczona kwota nie byłaby zwrócona. Reguła ta nie ma zastosowania w przypadku, w którym pożyczający doskonale zdawał sobie sprawę ze złego stanu majątkowego pożyczkobiorcy w momencie podpisywania umowy lub mógł w bardzo łatwy sposób uzyskać informacje potwierdzające ten fakt.

Podatki

Umowa pożyczki rodzi również konsekwencje w temacie prawa podatkowego. Zawarcie tejże umowy wpływa realnie na wymiar podatku PIT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Jeżeli chodzi o PIT, pożyczkobiorca zobowiązany jest do uiszczenia podatku w wysokości 2 % od pożyczonej kwoty. Ma on na to dwa tygodnie.

Konieczność uiszczenia podatków wynikających z czynności cywilnoprawnych nie występuje w sytuacji, w której pożyczki udziela podmiot prowadzący działalność gospodarczą w tymże zakresie (biura pożyczkowe) oraz, gdy całkowita kwota pożyczonych środków tej samej osobie nie wynosi więcej niż 1000 złotych.
W przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych konieczność naliczenia oraz odprowadzenie zryczałtowanego podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19 % odsetek leży po stronie firmy, która daje środki osobie fizycznej. W takiej sytuacji przedsiębiorca zobligowany jest do złożenia deklaracji PIT-8AR do końca stycznia następnego roku.


Komentarze

 1. Udzielamy najlepszych pożyczek dla firm bez prowizji od ręki!

  Korzystne pożyczki firmowe z niskim oprocentowaniem bez BIK od prywatnych inwestorów

  Udzielamy prywatnych pożyczek firmowych od 10 lat, Zaufaj ekspertom i zaciągnij pożyczkę na firmę na najlepszych warunkach!

  * gwarantujemy małą ilość formalności
  * długi okres spłaty
  * bez weryfikacji baz dłużników
  * dla każdej firmy niezależnie od stażu działalności
  * cała procedura online, bez wychodzenia z domu

  Kwota pożyczki od 1000 do 200 000 zł bez żadnych zaświadczeń, poręczeń czy zastawów!

  – pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z Twoją działalnością gospodarczą
  – możesz posiadać inne zadłużenia zaciągnięte na firmę

  Zainteresowany? Napisz do Nas, opisz jakiego wsparcia potrzebujesz, a przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Szukam pożyczki prywatnej

P.P.1983

Pożyczki chwilówki bez bik – nawet dla osób ze złą historią

Anna J

Pożyczki dla 18 i 19 lat na dowód osobisty przez Internet

KX

Pożyczka dla obcokrajowca

Sviatlana

Pożyczka dla obcokrajowca

żora

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/home/ige/domains/ipozyczka.pl/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678