Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Pożyczka dla firm od osób fizycznych

Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości związanych z zaciągnięciem pożyczki. Wiele alternatyw mają również przedsiębiorcy, którzy nie koniecznie muszą zwracać się z wnioskiem od razu do banków czy agencji kredytowych. Pożyczka nie jest umową profesjonalną dlatego może być udzielana przez pełnoletnie osoby fizyczne.

Pożyczka dla firm od osób fizycznych fot. Images_of_Money / cc

Pożyczka dla firm od osób fizycznych fot. Images_of_Money / cc

To główna różnica między pożyczką a kredytem – ta druga opcja bowiem jest zastrzeżona tylko i wyłącznie dla banków. Co jest największym atutem umowy pożyczki? Jest nim możliwość (nie konieczność) nieodpłatnego udostępniania środków finansowych. Kredyt natomiast jest płatny, gdyż wymaga tego ustawa o prawie bankowym. Ciężko jednak oczekiwać, że wszystkie agencje finansowe występujące na rynku będą udzielać pożyczek całkowicie za darmo. Ta forma pożyczkowania ma swoje zastosowanie tylko w przypadku osób, które podpisują umowę nieodpłatnej pożyczki z pożyczkodawcą ze względu na zażyłość, więzy rodzinne bądź przyjaźń.

Formalności

Umowa pożyczki może być zawarta w sposób ustny. Jednak możliwość ta została dopuszczona tylko w przypadku umów, których przedmiotem jest kwota nie przekraczająca 500 złotych. Pożyczkobiorca zobowiązany będzie w takim przypadku do zwrócenia całkowitej kwoty w przeciągu sześciu miesięcy od daty wypłaty środków. Przepisy regulują również możliwość odstąpienia pożyczającego od umowy oraz odmówienia przekazania gotówki w przypadku, kiedy stan majątkowy pożyczkobiorcy wskazuje, że pożyczona kwota nie byłaby zwrócona. Reguła ta nie ma zastosowania w przypadku, w którym pożyczający doskonale zdawał sobie sprawę ze złego stanu majątkowego pożyczkobiorcy w momencie podpisywania umowy lub mógł w bardzo łatwy sposób uzyskać informacje potwierdzające ten fakt.

Podatki

Umowa pożyczki rodzi również konsekwencje w temacie prawa podatkowego. Zawarcie tejże umowy wpływa realnie na wymiar podatku PIT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Jeżeli chodzi o PIT, pożyczkobiorca zobowiązany jest do uiszczenia podatku w wysokości 2 % od pożyczonej kwoty. Ma on na to dwa tygodnie.

Konieczność uiszczenia podatków wynikających z czynności cywilnoprawnych nie występuje w sytuacji, w której pożyczki udziela podmiot prowadzący działalność gospodarczą w tymże zakresie (biura pożyczkowe) oraz, gdy całkowita kwota pożyczonych środków tej samej osobie nie wynosi więcej niż 1000 złotych.
W przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych konieczność naliczenia oraz odprowadzenie zryczałtowanego podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19 % odsetek leży po stronie firmy, która daje środki osobie fizycznej. W takiej sytuacji przedsiębiorca zobligowany jest do złożenia deklaracji PIT-8AR do końca stycznia następnego roku.


Komentarze

 1. Chce uzyskać informacje na temat pożyczki dla firmy udzielanej przez osoby fizyczne
  Potrzebuje kwoty 50 000 zł
  Czekam na kontakt

 2. Udzielamy najlepszych pożyczek firmowych od zaraz

  Drogi przedsiębiorco,

  Czy szukasz dodatkowych funduszy na rozwój swojej firmy? Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie!

  Oferujemy pożyczki dla firm od osób fizycznych z małym oprocentowaniem

  Nasza oferta jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują natychmiastowego wsparcia finansowego. Dzięki temu, że pożyczka jest udzielana przez osoby fizyczne, cały proces jest szybki, prosty i pozbawiony zbędnej biurokracji.

  W ramach tej usługi możesz wnioskować o pożyczkę w wysokości od 10 000 złotych do 100 000 złotych, a okres spłaty możemy dostosować do Twoich potrzeb, od 6 miesięcy do 2 lat. Nie wymagamy żadnych zabezpieczeń – to znaczy, że nie musisz składać hipoteki na nieruchomości, ani gwarancji innych firm.

  Nasze oprocentowanie jest konkurencyjne na rynku, a proces wnioskowania jest prosty i wygodny. Wystarczy, że wypełnisz formularz online, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin w celu uzyskania dodatkowych informacji. Decyzję o przyznaniu pożyczki podejmujemy szybko, a środki przekazujemy na Twoje konto w ciągu kilku dni od podpisania umowy.

  Nie trać czasu i wykorzystaj tę szansę na rozwój swojej firmy. Skontaktuj się ze mną już teraz, aby omówić szczegóły i złożyć wniosek o Pożyczkę dla firm od osób fizycznych.

 3. Witam. Jak najbardziej polecam pożyczki prywatne na finansowanie swojej firmy. Sądzę, że dość szybko takie pożyczki od osób fizycznych się rozwijają i mogą kiedyś przerosnąć nawet normalne banki.

 4. Udzielamy najlepszych pożyczek dla firm bez prowizji od ręki!

  Korzystne pożyczki firmowe z niskim oprocentowaniem bez BIK od prywatnych inwestorów

  Udzielamy prywatnych pożyczek firmowych od 10 lat, Zaufaj ekspertom i zaciągnij pożyczkę na firmę na najlepszych warunkach!

  * gwarantujemy małą ilość formalności
  * długi okres spłaty
  * bez weryfikacji baz dłużników
  * dla każdej firmy niezależnie od stażu działalności
  * cała procedura online, bez wychodzenia z domu

  Kwota pożyczki od 1000 do 200 000 zł bez żadnych zaświadczeń, poręczeń czy zastawów!

  – pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z Twoją działalnością gospodarczą
  – możesz posiadać inne zadłużenia zaciągnięte na firmę

  Zainteresowany? Napisz do Nas, opisz jakiego wsparcia potrzebujesz, a przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Zostaw komentarz