Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Pożyczka gotówkowa rrso

Pożyczki gotówkowe z najniższą ratą. Niskie RRSO to mniej do zapłaty. Wybieraj pożyczki tam, gdzie oprocentowanie jest najniższe, a raty najkorzystniejsze dla ciebie. Nie zwlekaj i weź już dzisiaj szybką pożyczkę z niskim RRSO.

Wybierając najkorzystniejszą dla nas pożyczkę gotówkową, powinniśmy uwzględnić wszystkie wskaźniki i argumenty przemawiające za konkretną ofertą. Zanim podejmiemy decyzję, warto dobrze przemyśleć kwestię wyboru pożyczki, skalkulować wszystkie koszty oraz sprawdzić jak wysokie oprocentowanie będziemy musieli spłacać przy spłacie naszej pożyczki. Powyższe stwierdzenie nie jest niczym odkrywczym ani rewolucyjnym, jednak nie wszystkie koszty naszych pożyczek są nam przedstawione na pierwszy rzut oka. Przy wyborze pożyczki, warto wziąć pod uwagę rzeczywistą roczną stopę oprocentowania pożyczki, zwaną w skrócie RRSO. Ten powszechny w żargonie finansowym, jednak zdecydowanie zbyt rzadko brany pod uwagę skrót stanowi odpowiedź na pytanie o całkowitą wysokość odsetek naszej pożyczki. Często klienci uważają takie szacowanie za rzecz zbyt skomplikowaną i nie podejmują się jej, co jest błędem, ponieważ oprocentowanie podawane nam przez instytucje finansowe a RRSO to dwie odmienne wartości.

Czym jest RRSO

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pozwala wyliczyć rzeczywistą kwotę jaką będziemy mieli do spłaty. Instytucje finansowe zobowiązane są do przedstawienia procentowej wartości RRSO na dany rok w ofercie pożyczkowej lub kredytowej. Stopa oprocentowania tym różni się od oprocentowania raty pożyczki, że uwzględnia także roczną wartość pieniądza wraz z kosztami prowizji, inflacją, ubezpieczeniem i innymi czynnikami, których nie bierze się pod uwagę przy obliczaniu wysokości raty. Tak więc rzeczywista wysokość kwoty, która musimy spłacić szacowana powinna być na podstawie RRSO. Z reguły jest ona nieco wyższa niż tylko oprocentowanie rat pożyczki. Planując wzięcie pożyczki gotówkowej, warto brać pod uwagę wartość RRSO a w przypadku braku informacji na temat jej wysokości, należy poprosić o nią pracownika instytucji finansowej, który jest zobowiązany takiej informacji nam udzielić. Wybierajmy mądrze i tanio, szczególnie tak, gdzie RRSO jest najniższe. Gwarantuje to najniższą ratę pożyczki do spłaty.


Zostaw komentarz