Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Pożyczki w kasach opłat za czynsz i rachunki

Firmy zajmujące się przyjmowaniem płatności za czynsz oraz rachunki wprowadzają do swej oferty nowe rozwiązania dla osób, którym zabrakło gotówki na spłatę swoich zobowiązań. W ten sposób przy okienku kasowym możemy szybko pożyczyć nawet do 500zł. Trzeba jednak bardzo uważać na te propozycje ponieważ mogą okazać się niezwykle kosztowne.

Punkty opłat udostępniają nam zaciągnięcie pożyczek chwilówek

Punkty opłat udostępniają nam zaciągnięcie pożyczek chwilówek

Pożyczki chwilówki są dostępne w kasach a z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi udziela się ich z roku na rok coraz więcej. Warto jednak zastanowić się czy jeśli nie stoimy pod przysłowiowym murem powinniśmy zaciągać zobowiązania tego typu. Zaletą jest na pewno to, że pieniedzy pożyczonych w ten sposób nie otrzymujemy do ręki co stanowi gwarancję, że nie wydamy ich nieracjonalnie. Taką pożyczką można jedynie opłacić wskazane przez pożyczkobiorcę rachunki.

Do 500zł w kilka minut

Udzielenie pożyczki na takich zasadach trwa z reguły kilka minut. Jest to czas potrzebny na weryfikację wniosku. Często również trzeba być stałym klientem firmy obsługującej przelewy, których dokonujemy. Jedyne formalności jakie są wymagane to przedstawienie dowodu osobistego oraz napisanie zaświadczenia o pobieraniu emerytury lub byciu zatrudnionym (niektóre firmy mogą wymagać również okazania zaśwaidczenia o wysokości dochodów). Co ważne do zaciągnięcia pożyczki nie są wymagani poręczyciele.

Uwaga na koszta

Pożyczki tego typu są jednak drogie a ich oprocentowanie może być droższe od pożyczek bankowych nawet kilka razy. Jednak warto zaznaczyć, że są to pożyczki przyznawane na niewielki okres czasu co nie jest aż tak bardzo dotkliwe. Często koszty pożyczki są powiększone o prowizję od jej udzielenia, ubezpieczenie oraz inne opłaty co może zwiększyć znacząco jej koszt. Często jest również tak, że aby zaciągnąć pożyczkę musimy podpisać deklarację wekslową.

Czy warto?

Do minusów tej oferty na pewno musimy zaliczyć wszelkie koszty jaki musimy ponieść a także ryzyko, że w przypadku jej niespłacenia wpadniemy w naprawdę poważne tarapaty (koszty windykacyjne). Plusy to niewątpliwie brak formalności, niskie kwoty o jakie nie ma sensu wnioskować w banku, nie wymagani poręczyciele, brak wymaganej zdolności kredytowej.


Komentarze

  1. Witam. Potrzebuje pożyczki na opłatę rachunków na 10 000 zł
    czekam na kontakt

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.