Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Sprawne ściąganie długów hipotecznych przez komornika

Konsumenci, którzy zdecydowali się na kredyty hipoteczne i aktualnie nie są w stanie terminowo spłacać swoich zadłużeń, powinni wiedzieć, że w bieżącym miesiącu doszło do zwiększenia możliwości działań komorniczych względem ściągania długów z tych zobowiązań. Najistotniejszym faktem jest to, że ma wygodny i szybki dostęp do księgi wieczystej.

Skuteczne ściąganie długów hipotecznych przez komornika

Skuteczne ściąganie długów hipotecznych przez komornika

Wiele lat temu, aby móc zaczerpnąć wpisu z ksiąg wieczystych należało przejść cały proces. Zaczynał się on od wizyty w wydziale ksiąg wieczystych określonego sądu celem złożenia wniosku. Dopiero po uiszczeniu opłaty możliwe było otrzymanie zaświadczenia. Od kilku lat możliwy jest wgląd do ksiąg przez Internet. Niemniej jednak największy przełom nastąpił w tym miesiącu, dzięki czemu komornicy mają znacznie ułatwione zadanie.

Przy pomocy Internetu można złożyć specjalny wniosek dotyczący pozyskania odpisu, czy tez zaświadczenia z konkretnej księgi wieczystej. Co ciekawe, w ten sposób pobrany dokument posiada równą moc względem wersji papierowej. Jest to bardzo dogodne ułatwienie, które oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze. Nie trzeba już znać numeru księgi wieczystej, aby móc posiadać jej odpis.

W pierwotnej wersji, system ten miał wejść w życie w ubiegłym, 2013 roku. Unowocześnienie systemu zadowoliło nie tylko komorników sądowych, ale wielu innych zainteresowanych. Faktem jest, że sam wgląd księgi wieczystej nie kosztuje nic, jednak już e-odpis tożsamy jest z koniecznością poniesienie opłaty w wysokości 20 złotych. Jeśli chodzi o e-wyciągi, sytuacja nie jest standardowa, ponieważ zależne jest to od liczby działów. Kwota ta rozpoczyna się już od 5 złotych, a maksymalnie sięga 20 złotych. Stawki te obowiązują aktualnie, niemniej jednak istnieje możliwość, że ulegną one zmianom.

Mimo, że Centralna Baza Danych tworzona już jest od mniej więcej 10 lat, to i tak nie posiada wszystkich dokumentów. Wprowadzenie ich ma nastąpić do maksymalnie końca bieżącego roku. Unowocześniony system z całą pewnością przyczyni się do efektywniejszego, a przede wszystkim szybszego postępowania egzekucyjnego. Warto wiedzieć, że to także pomoc dla osób, które ubiegają się o kredyty hipoteczne. Nie trzeba stać w długich kolejkach, a wystarczy złożyć wniosek przez Internet. Nie trzeba również długo czekać na ich otrzymanie, ponieważ czas oczekiwania jest znacznie skrócony.


Komentarze

  1. Skontaktuj się z nami już dziś

    Profesjonalne i skuteczne ściąganie długów hipotecznych przez doświadczonego komornika

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.