Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Najlepsza tania szybka pożyczka hipoteczna dla każdego

Jeżeli potrzebujesz większej ilości gotówki na remont domu, zakup samochodu itd. myślisz, że nie masz innego wyjścia jak zaciągnąć kredyt. Nic bardziej mylnego! Nie będziesz potrzebował kredytu samochodowego, ani nawet gotówkowego, bowiem na naszym rynku możesz znaleźć tańsze i pewniejsze rozwiązanie, jakim jest pożyczka hipoteczna. Jedynym warunkiem do spełnienia jest zastawienie swojego mieszkania.

Dla kogo dobrym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna? fot. Images_of_Money / cc

Dla kogo dobrym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna? fot. Images_of_Money / cc

Pożyczka hipoteczna jest produktem finansowym, który możemy umiejscowić pomiędzy kredytem hipotecznym, a pożyczką gotówkową. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, to podobieństwo występuje w zabezpieczeniu obu produktów, którym jest nieruchomość. Natomiast pożyczka gotówkowa i pożyczka hipoteczna posiadają wspólny cel przeznaczenia, czyli pełna dowolność, możemy przeznaczyć ją na co tylko chcemy. Jedyny wyjątek stanowi tu cel związany z działalnością gospodarczą.

Jakie warunki muszę spełnić?

Aby pozyskać pożyczkę hipoteczną należy spełnić tak naprawdę dwa warunki. Pożyczkobiorca musi posiadać nieruchomość, na której zostanie ustanowiona hipoteka. Pamiętajmy jednak, że nie może ta nieruchomość stanowić zastawu innego zobowiązania finansowego np. kredytu hipotecznego. Zastawione mieszkanie bądź dom nie musi do nas należeć, bowiem może być własnością kogoś z naszej rodziny np. rodziców. Naturalnie muszą oni wyrazić na to zgodę. Kolejnym warunkiem, jaki musimy spełnić jest posiadanie zdolności kredytowej. Bank musi sprawdzić czy będziemy w stanie spłacać nasze raty, dlatego musimy mieć odpowiednie źródło dochodów.

Dlaczego pożyczka hipoteczna?

Największą korzyścią pożyczki hipotecznej jest na pewno to, że należy do jednych z tańszych produktów finansowych. Porównując ją do innych form kredytowania, wypada naprawdę korzystnie i aż tak nie zrujnuje naszego domowego budżetu. A wszystko z uwago na ustanowione zabezpieczenie, którym zawsze jest nieruchomość. Miejmy jednak świadomość także z zagrożeń tego typu rozwiązania, ponieważ w momencie, kiedy przestaniemy spłacać zobowiązanie, bank ma pełne prawo dokonać sprzedaży nieruchomości, na której jest ustanowiona hipoteka, żeby w ten sposób odzyskać pieniądze. Pod względem oprocentowania i ponoszonych kosztów pożyczka hipoteczna jest tuż obok kredytu hipotecznego. A dopiero po niej jest kredyt samochodowy i gotówkowy. Jak widzimy pożyczka hipoteczna to bardzo korzystne rozwiązanie, którą w przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas cel.

Jak wyglądają procedury?

Zastanówmy się czy w każdym przypadku lepiej zdecydować się na pożyczkę hipoteczną, niż na inny produkt finansowy np. kredyt gotówkowy. Musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jakich środków potrzebujemy i jak szybko musimy je pozyskać. W przypadku, kiedy 15 tys. zł nas poratuje to nie warto decydować się na pożyczkę hipoteczną, ze względu na to, że musimy spełnić złożone procedury. Dzieje się tak, z uwagi na to, że nie tylko nasza sytuacja jest badana, ale także instytucja bankowa szczegółowo analizuje naszą nieruchomość. Ustalana jest jej wartość, jest ona ubezpieczana itp., a to musi trwać, nawet do kilku tygodni. Innego rodzaju kredyt np. samochodowy możemy uzyskać nawet po kilku dniach. Stąd decydujmy się jedynie na to rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebujemy dużo większej kwoty pieniężnej, od kilkudziesięciu nawet do kilkuset tys. zł.

Okres kredytowania

Kolejną, niewątpliwą zaletą pożyczki hipotecznej jest jej okres kredytowania, który jest bardzo długi. Możemy spotkać się z ofertami nawet do 30 lat spłaty. Pożyczkę hipoteczną możemy zaciągnąć nie tylko w naszej walucie, ale także w obcej, np. w euro czy dolarach amerykańskich. Pożyczka w walucie obcej może być tańszym rozwiązaniem, ze względu na niższe stopy procentowe, a co za tym idzie oprocentowanie. Ale jest także druga strona medalu, ponieważ musimy wziąć pod uwagę ryzyko kursowe. Zawsze osłabieniu złotówki w odniesieniu do danej waluty towarzyszy wzrost raty naszego zobowiązania. Kwota pozyskanej pożyczki zależy od naszej zdolności kredytowej, a także od wartości wniesionej nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie pożyczki. Na naszym rynku możemy znaleźć oferty do 80 % wartości wniesionego wkładu. Dlatego przed wybraniem ostatecznej oferty warto udać się do kilku banków i porównać przedstawione nam warunki.


Komentarze

 1. Najszybsze pożyczki hipoteczne dla każdego od zaraz

  Poszukujesz szybkiej i taniej pożyczki hipotecznej? Dobrze trafiłeś! Oferujemy najlepszą opcję dla Ciebie. Nasza firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek hipotecznych dla każdego, bez względu na historię kredytową czy dochody.

  Dlaczego warto wybrać naszą ofertę? Po pierwsze, jesteśmy szybcy i skuteczni. Otrzymasz pieniądze na swoje konto w rekordowo krótkim czasie, nawet w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. Nie tracisz czasu na zbędne formalności i czekanie na decyzję.

  Po drugie, nasza oferta jest atrakcyjna cenowo. Oferujemy niskie oprocentowanie, co znacznie obniża koszty całej pożyczki. Nie ukrywamy żadnych dodatkowych opłat czy ukrytych kosztów – u nas masz pełną przejrzystość i jasne warunki.

  Po trzecie, nie wymagamy od Ciebie zaświadczeń o dochodach czy sprawdzania historii kredytowej. Bez względu na Twoją sytuację finansową i dotychczasową historię kredytową, jesteśmy gotowi Ci pomóc.

  Skontaktuj się z nami już teraz i daj nam szansę udzielić Ci najlepszej tania szybkiej pożyczki hipotecznej. Nasz doświadczony zespół doradców finansowych służy pomocą i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Nie zwlekaj – już dziś możesz zrealizować swoje finansowe cele dzięki naszej ofercie!

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.