Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Tanie rozwiązanie – pożyczka dla studenta

Czasy studenckie niewątpliwie należą do jednych z najlepszych okresów w życiu. Nierzadko zdarza się tak, że konieczność wyprowadzenia się od rodziców i przeniesienia się do odległego, dużego miasta poważnie nadszarpuje budżet rodziny. Co zrobić w sytuacji, gdy chcemy studiować na dobrej uczelni daleko od domu, a nie stać nas na wynajęcie stancji czy akademika? Z pomocą może przyjść pożyczka studencka. O tym, kto może się o nią ubiegać i na jakie warunki należy spełnić by ją dostać, przedstawimy poniżej.

Tania pożyczka studencka fot. {Salt of the Earth} / cc

Tania pożyczka studencka fot. {Salt of the Earth} / cc

Studenci, chcący skorzystać z pożyczki studenckiej muszą się śpieszyć – wnioski bowiem można składać tylko do 15 listopada. Zostaje ona przyznawana na bardzo korzystnych warunkach – oprocentowanie wynosi zaledwie 2,5 procent, a miesięczne dofinansowanie wynosi około 600 złotych. Niby nie dużo, ale zawsze coś. Bank wypłaca pożyczkobiorcy właśnie takie raty przez okres maksimum 6 lat.

Kończąc studia nie musisz się obawiać, że od razu będziesz zobowiązany do spłacania pożyczki. Masz dwa lata na złapanie oddechu oraz znalezienie pracy, która umożliwi ci spłacenie zadłużenia. Dopiero po tym okresie bank sobie o tobie przypomni. Wówczas również nie powinieneś mieć powodów do narzekań – okres spłaty jest znacznie wydłużony i jest dwukrotnie dłuższy niż czas wypłacania pożyczki. Jeśli więc wziąłeś kredyt na 2 lata, będziesz go spłacał przez kolejne cztery lata itd.

O kredyt studencki ubiegać się mogą praktycznie wszyscy uczniowie, a także doktoranci uczelni wyższych, zarówno publicznych jak i prywatnych, studiujący w trybie zaocznym, jak i dziennym. O pożyczce powinni jednak zapomnieć ci, którzy pochodzą z zamożnych rodzin. Rokrocznie ustalany jest bowiem limit dochodu na osobę w rodzinie, dzięki któremu otrzymamy pożyczkę. W poprzednim roku akademickim wynosił on około 2 tysięcy złotych. Jeżeli student spełnia to kryterium powinien złożyć wniosek wraz z zaświadczeniem o dochodach, które potwierdzone będzie przez Urząd Skarbowy.

Co jednak zrobić, gdy wniosek zostanie odrzucony lub po prostu nie spełnia się wszystkich kryteriów? Nic straconego. Nawet student, który nie posiada regularnych zarobków, pracuje na umowie zlecenie lub o dzieło, może starać się o kredyt. Fakt, że udostępniane kwoty nie są zawrotnie duże, ale na nowego laptopa, książki czy inne pomoce naukowe z pewnością starczą.

Praktycznie każdy bank znajdujący się na polskim rynku ma w swojej ofercie produkty dla studentów. Może on dostać wymarzony kredyt, jednak na nieco innych warunkach niż te tradycyjne czy studenckie (o oprocentowaniu na poziomie 2,5 procenta można od razu zapomnieć). Pożyczkobiorca musi wykazać więc bankowi, że zrobi wszystko, by regularnie spłacać zobowiązanie. Niektóre banki biorą pod uwagę także umowy cywilnoprawne, inne zwracają uwagę na dochód miesięczny – taki minimalny comiesięczny dochód w jednej z placówek bankowych, który umożliwiałby zaciągnięcie kredytu, to około 550 złotych; inne zwracają uwagę na staż pracy (minimum 12 miesięcy). Jak widać, co bank to inne wymagania. Nie należy więc z góry zakładać, że nie dostanie się potrzebnej na rozwój gotówki.

Aby zwiększyć swoje szanse na kredyt student powinien przede wszystkim udowodnić bankowi, że jest rzetelnym i wiarygodnym klientem. A taką historię tworzy się powoli, z dnia na dzień. Student musi dać się poznać bankowi. Aby to umożliwić można na przykład najpierw założyć w danej placówce konto osobiste i tam przelewać pierwsze zarobione pieniądze. Tym sposobem automatycznie będzie tworzyć się historia rachunku. Patrząc z takiej perspektywy, bank będzie mógł zaproponować studentowi pierwsze kredyty takie jak limit na koncie. Jeśli dany student skorzysta z takiej opcji, a co więcej będzie terminowo spłacał zadłużenie, droga do kredytu stoi przed nim otworem.


Komentarze

 1. Jesteś studentem i potrzebujesz gotówki? Oferujemy studenckie pożyczki na dowód

  Z przyjemnością przedstawiamy Ci naszą ofertę – tanie rozwiązanie w postaci pożyczki dedykowanej specjalnie dla studentów. Zdajemy sobie sprawę, że nauka i rozwój to priorytet dla każdego studenta, dlatego chcemy wesprzeć Cię w osiągnięciu Twoich celów.

  Nasza pożyczka dla studenta oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, zapewniamy niskie oprocentowanie, dzięki czemu rata, którą będziesz płacił, będzie odpowiednia dla Twojego budżetu. Ponadto, nie wymagamy żadnych dodatkowych zabezpieczeń czy poręczeń, co sprawia, że proces otrzymania pożyczki jest łatwy i szybki.

  Dzięki naszej ofercie będziesz mógł skoncentrować się na nauce i rozwijaniu swoich zdolności, zamiast martwić się o finanse. Nie musisz rezygnować z ciekawych projektów czy dodatkowych kursów, bo teraz masz możliwość korzystania z naszej taniej pożyczki.

  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i złożenia wniosku o pożyczkę już dziś. Nasz zespół jest gotowy, aby pomóc Ci w każdym kroku procesu aplikacyjnego. Nie czekaj dłużej – zainwestuj w swoje edukacyjne cele i osiągnij sukces dzięki naszej taniej pożyczce dla studenta.

Zostaw komentarz

Porady

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

 • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.