Profi CreditMax do 25 000 złRRSO 53,98%Wniosek
AXI Karta kredytowaWniosek

^Reklama

Weryfikacja adresu zamieszkania – czy jest konieczna?

Może się wydawać, że firmy pożyczkowe oraz serwisy społecznościowe nie interesują się miejscem zamieszkania swoich klientów, czy użytkowników. Nic bardziej mylnego. Zdarzają się przypadki, że dokonują one weryfikacji właśnie danych dotyczących aktualnego miejsca zamieszkania.

Czy niezbędna jest weryfikacja adresu zamieszkania? fot. james.thompson / cc - www.flickr.com

Czy niezbędna jest weryfikacja adresu zamieszkania? fot. james.thompson / cc – www.flickr.com

Odbywać się to może na wiele sposobów, między innymi poprzez przedłożenie dowodu osobistego, czy weryfikację poprzez przelew internetowy. Z całą pewnością to nie jedne sposoby, gdyż jest ich dużo więcej.

W przypadku niektórych serwisów pożyczkowych, na przykład kokos.pl spotkać się można z koniecznością wpisania przez osobę, która bierze pożyczkę, specjalnego kodu, który przychodzi tradycyjną pocztą. Każdy użytkownik posiada w swoim panelu specjalną zakładkę, która przewiduje w określonym czasie wpisanie wspomnianego kodu. W ten sposób, serwis wie, że dane podane przez zainteresowanego są poprawne. Zwiększa się wówczas automatycznie wierzytelność względem tej osoby.

Warto w tym momencie wspomnieć, że specjalna analiza pokazała, iż klienci, którzy dokonali weryfikacji konta bankowego dokonują terminowego spłacania zobowiązania zdecydowanie częściej aniżeli w przypadku osób, które stronią od dokonania tego potwierdzenia. Co więcej, wiąże się to z brakiem konieczności wprowadzania działam egzekucyjnych windykatorów.

Innymi słowy, zauważa się, że na weryfikację decydują się najuczciwsze osoby, którym od samego początku zależy na tym, by pozyskać oraz w dalszej kolejności, terminowo oddać należne raty zobowiązania.


Komentarze

  1. Czy weryfikacja adresu zamieszkania jest konieczna przy zaciagniu pożyczki?

Zostaw komentarz

Porady

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane newsy

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.

Wybrane artykuły

  • please set some widgets to show from Appearance -> Widgets.