Firma pożyczkowa ma obowiązek weryfikacji Twojej wiarygodności finansowej. Wszelkie sformułowania użyte na portalu iPozyczka.pl takie jak "bez weryfikacji/sprawdzania BIK/baz/biur kredytowych" oznaczają jedynie, że masz szansę otrzymać pożyczkę nawet przy problemach z zadłużeniem.

Pożyczka dla komornika

Zaległości w płatnościach wszelkiego rodzaju, także pożyczek, mogą skutkować interwencją komornika. Jak wygląda sytuacja pożyczki w przypadku wszczęcia przez niego egzekucji? Najlepsza pożyczka dla komornika bez wychodzenia z domu. Sprawdź gdzie złożyć wniosek online na wyciągniecie ręki za darmo. Niskie raty. Dobry okres spłaty bez zbędnych formalności.

Definicja pożyczki

Pożyczka – operacja polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub określonych przedmiotów do dyspozycji pożyczkobiorcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony (Jeśli termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik obowiązany jest zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę – art. 723 kc). Pożyczka dla komornika to prawie to samo, on jednak ma za zadanie ściągnąć zobowiązania.

Komornik a dług

Jeśli dłużnik nie współpracuje z windykatorem, komornik może wykorzystać swoje uprawnienia wynikające z przepisów prawa – jeśli posiada tytuł wykonawczy, może nawet wyważyć drzwi od mieszkania – wszystko w celu wyegzekwowania należności z pożyczki.

Prawa komornika

Komornik może zająć ruchomości dłużnika. Jeśli ten będzie chciał pozbyć się wartościowych rzeczy, bo np. pożyczy je sąsiadom – komornik może je zająć, jeśli ci przyznają, że to własność dłużnika lub zgodzą się po prostu na ich zajęcie.

Czego nie może zająć?

Egzekucja może dotyczyć tylko rzeczy dłużnika. Nie można zająć rzeczy niezbędnych do pracy – wyjątkiem jest pojazd mechaniczny – a także rzeczy do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych – np. ubrania bądź służących do praktyk religijnych.


Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Szybkie pożyczki pozabankowe Białystok jedynie na dowód

Udzielamy pożyczek w Białymstoku na najlepszych warunkach

Pożyczki pod weksel – na weksel

Najszybsze pożyczki wekslowe od ręki

300zł natychmiastowa chwilówka pozabankowa – 300 PLN

Najszybsze pożyczki niebankowe na preferencyjnych warunkach!

Pożyczka z BIK

Arek J

Szybka kasa bez BIK dla każdego

Ekspresowe pożyczki od ręki bez BIK, KRD